doğa samsun surucu kursu cemre
5s arslan bilgi

Samsun’da Vatandaşlar Harekete Geçmişti! O Camiyle İlgili Açıklama

civisiz-camiyle-ilgili-gercek-ortaya-cikti
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Vatandaşlar Harekete Geçmişti! O Camiyle İlgili Açıklama Vatandaşların bakım – onarım işlemlerinin yapılması için harekete geçtiği Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Muşçalı Mahallesi’nde bulunan tarihi çivisiz caminin “Maliye Hazinesi” adına kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Muşçalı Mahallesi’nde bulunan tarihi çivisiz caminin “Maliye Hazinesi” adına kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

Çarşamba ilçesi, Muscalı Mahallesi’nde bulunan eski 950, yeni 127 ada ve 99 parselde kayıtlı Muscalı Camisi 26 Eylül 2013 tarihinde Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nca ‘taşınmaz kültür varlığı’ olarak tescil edildi ve Maliye Hazinesi adına kayıt altına alındı.

Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Vatandaşlarca Vakıflara ait olduğu belirtilen cami kurumumuza ait değildir. Yapılacak her türlü onarım ve tadilat için de Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan izin alınması gerekmektedir” denildi.

AW349262 02 scaled Ana Manşet

MAHALLELİ BAKIM – ONARIM ÇALIŞMASI TALEP ETMİŞTİ

Muşçalı Mahallesi sakinleri, mahallelerinde bulunan çivisiz ahşap cami için gerekli bakım-onarım çalışmalarının yapılmasını talep etmişti.

AW349262 03 Ana Manşet

AW349262 04 Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir