Ferit Önür’den ‘mısır’ Açıklaması

Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şube Başkanı Ferit Önür, Mısır’da yaşanan gelişmelerle ilgili bir açıklama yayınladı.Siyonist ve emperyalist güçlerin İslam ülkeleri üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için rol biçtikleri kukla yönetimlerin...

Ferit Önür’den ‘mısır’ Açıklaması
banner1314
Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şube Başkanı Ferit Önür, Mısır’da yaşanan gelişmelerle ilgili bir açıklama yayınladı.

Siyonist ve emperyalist güçlerin İslam ülkeleri üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için rol biçtikleri kukla yönetimlerin başında gelen General Sisi ve işbirlikçilerinin tarihe kara leke olarak geçecek bir karara daha imza attığını ifade eden Ferit Önür, “Tek suçları Müslüman Kardeşler üyesi olmak olan 529 mazlum insanı düzmece sebeplerle idamla yargıladıklarını ve bunu hür dünyanın gözünün içine baka baka dillendirdiklerini esefle izliyoruz. Başta İslam ülke liderleri olmak üzere ABD, AB bu insanlık dışı olaya seyirci kalmakta, sanki bu şekilde davranarak bu kararı tasvip etmektedirler. Yıllar önce Seyyid Kutup ve arkadaşlarını idama mahkum eden bu zihniyet tekrardan hortlamış, tarih sahnesine çıkmış bulunmaktadır. Bu konuda biraz vicdanı olan herkesin özellikle biz Müslümanların seslerini yükseltmelerini, bu haksızlığa karşı tepkilerini göstermelerini bekliyor, bu tepkilerin ses getirmesini umut ediyoruz.” Dedi.

Dünyadaki bu adaletsizliğe, Müslümanlara bu uygulanan çifte standartlığa ‘dur’ demenin zamanının gelmiş ve geçtiğini ifade eden Önür, “Irak işgali sırasında on binlerce insanın ölümüne, bir o kadarının yaralı kalmasına seyirci kalanlar, Suriye’deki insanlık dramını görmemezlikten gelenler, Orta Afrika’da insanın kanını donduran bu kadarı da olmaz dedirten çoğu yakılmak suretiyle katledilen Müslümanların çığlıklarına kulaklarını tıkayanlar; Afganistan, Filistin’deki mazlumları sudan bahanelerle katledenler, bütün bunların yanında onlara uşaklık yapan Sisi gibi Firavunlar hiçbir zaman yataklarında rahat uyuyamayacak, nihayetinde Müslümanlara olmasa bile Allah’a bunun hesabını vereceklerini hiçbir zaman unutmasınlar. Belki bu 529 mazlum insan şehit olarak rablerine kavuşacaklar. Ahirette Allah bizlere ‘O mazlumlar haksız yere yargılanıp idam edilirken, siz ne yapıyordunuz?’ Diye sorduğunda verecek cevabımız yoksa, varın halimizi siz düşünün. Bu olay karşısında bize düşen mazlumun yanında olmak ve onların safında saf tutmak, bu yolda yalnız olmadıklarını onlara hissettirmektir. Hıristiyan ve Yahudi âlemi buna kayıtsız kalsa da Allah’a ve Resulüne iman etmiş Müslümanlar olarak bu konuda elimizden geleni yapmalı, mücadelemizi sonuna kadar götürmeliyiz. İslam kardeşliği bunu gerektirir. Bizler Türk Diyanet Vakıf-Sen Van Şubesi olarak, başta Muhammed Mursi olmak üzere idamla yargılanan Müslüman Kardeşlerin yanında olmakla kalmayıp bu kararın iptali için en sert tepkimizi göstereceğimizi beyan ediyoruz. Ayrıca bu kardeşlerimizin selameti için Kur’an okumasını bilen herkesi ‘Fetih Sûresi’ni okumaya davet ediyoruz.

Unutmayalım ki Allah intikam alanların en şiddetlisidir. Dini için mücadele edenlere mutlaka yardım edecektir. Ne mutlu O’nun yolunda korkmadan yürüyüp mücadele edenlere” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308