Akdamar Adası Çiçek Açtı

Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü'ndeki Akdamar Adası, Artos Dağı'nın zirvesindeki karlar ve badem ağaçlarının çiçekleri ziyaretçilerini büyülüyor.Van Gölü'nde bulunan ve ilin en önemli turizm değerleri arasında bulunan...

Akdamar Adası Çiçek Açtı
banner1314
Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü'ndeki Akdamar Adası, Artos Dağı'nın zirvesindeki karlar ve badem ağaçlarının çiçekleri ziyaretçilerini büyülüyor.

Van Gölü'nde bulunan ve ilin en önemli turizm değerleri arasında bulunan Akdamar Adası, yaz mevsiminde yeşil örtüsü ve doğal güzelliğinin yanı sıra Akdamar Anıt Müzesi'yle de yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Akdamar Adası ve Akdamar Anıt Müzesi, baharın gelişiyle birlikte çiçek açan baden ağaçlarının manzarası ziyaretçilerini büyülüyor. Van Gölü'nün mavi suları, Gevaş ilçesindeki Artos Dağı'nın zirvesindeki karı ve badem ağaçlarının çiçekleri fotoğraf meraklılarına güzel manzaralar sunuyor. Adaya gelen ziyaretçiler ise çiçeklerin yaydığı kokuyu teneffüs ederek ziyaretlerini gerçekleştiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300