Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı,  koordinatör olarak görevli bulunduğu ve depremin yaralarının devlet-millet dayanışmasıyla sarılmaya devam edildiği Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine Samsun’dan gönüllü olarak giden ve depremzede öğrenciler ile vatandaşların psikolojik destekte bulunmak üzere çalışmalar yürüten 35 rehber öğretmenimizle bir araya geldi.

Samsun'da silahlı saldırıda kafasından vurulmuştu! Hayatını kaybetti Samsun'da silahlı saldırıda kafasından vurulmuştu! Hayatını kaybetti

TEŞEKKÜ ETTİ, KOLAYLIK DİLEDİ

Deprem nedeniyle ortaya çıkan maddi kayıpların ilk andan itibaren yürütülen çalışmalarla kısa sürede telafi edilecek olduğuna yürekten inandıklarını ifade ederek, afetin insanlar üzerinde oluşturduğu psikolojik etkilerin ise kimilerinde uzun süreler devam edebildiğini, bu nedenle de psikososyal destek çalışmalarının büyük bir önem arz ettiğini dile getiren Vali Dağlı, gönüllü olarak Elbistan’a gelen ve bu büyük travmayla mücadelelerinde depremzedelere tüm bilgi ve tecrübeleriyle destek olan rehber öğretmenlere teşekkür edip, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.