doğa area duru
 
5s dikey arslan bilgi

Vaka Ve Vefat Sayıları Korkutmaya Devam Ediyor! 6 Ağustos Koronavirüs Tablosu Açıklandı

korona-tablosunda-son-durum-24-haziran
Daha Fazla Göster

Vaka Ve Vefat Sayıları Korkutmaya Devam Ediyor! 6 Ağustos Koronavirüs Tablosu Açıklandı 6 Ağustos Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. İşte son durum…

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 101 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 23 bin 957 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarının artış hızı istenilen seviyede düşerse daha güvende olacağız. Bunun için iki yol var; tedbir ve aşı. Aşınızı olun.” ifadelerini kullandı.

6 Ağustos 2021 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye’de son 24 saatte 243 bin 280 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 957 kişinin testi pozitif çıktı, 101 kişi hayatını kaybetti. İyileşen sayısı ise 6 bin 941 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 67,02 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 45,91 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 75 milyon 554 bin 132’e yükseldi.

AŞILAMADA İLK SIRADA MUĞLA VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 88,7 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Amasya, Aydın, Eskişehir, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 41,2 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’nın ardından Mardin, Bitlis, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Siirt ve Iğdır takip etti.

“İKİ YOL VAR; TEDBİR VE AŞI”

Twitter hesabından güncel verileri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarının artış hızı istenilen seviyede düşerse daha güvende olacağız. Bunun için iki yol var; tedbir ve aşı. Aşınızı olun.” dedi.

6 AĞUSTOS KORONAVİRÜS TABLOSU

666 Ana Manşet

5 AĞUSTOS KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye’de dün (5 Ağustos) koronavirüs nedeniyle 108 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 24 bin 297 olarak açıklanmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir