baskaynak Doğa Okulları cemre
 
5s dikey akın HRS Ajans

Vaka Sayıları Kritik Sınıra Bir Adım Daha Yaklaştı! 28 Kasım Koronavirüs Tablosu Açıklandı

featured

Vaka Sayıları Kritik Sınıra Bir Adım Daha Yaklaştı! 28 Kasım Koronavirüs Tablosu Açıklandı Merakla beklenen 28 Kasım Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 213 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 21 bin 655 oldu.

28 Kasım 2021 Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye’de son 24 saatte 350 bin 385 Kovid-19 testi yapıldı, 21 bin 655 kişinin testi pozitif çıktı, 213 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 20 bin 7 oldu.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 81,12, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 90,54 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 120 milyon 114 bin 498 doza yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Ordu, Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak, Burdur oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

28 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

23 kasim korona tablosu ic Koronavirüs

27 KASIM KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye’de dün (27 Kasım) koronavirüs nedeniyle 192 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 23 bin 759 olarak açıklanmıştı.

“BİR SÜREDİR CİDDİ DEĞİŞKENLİKLER GÖRÜLMÜYOR”

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tabloda bir süredir ciddi değişkenlikler görülmüyor. Bu seyir, kontrolü kolaylaştırıyor. Tedbirlere daha fazla duyarlı olursak vaka sayılarında daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Salgın ortamından çıkış için, aşı gündemde ilk sırada yer alıyor. Aşınızı vaktinde yaptırın.” dedi.

KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.