baskaynak Arslan Jant Lastik cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol Mega Halı Yıkama

Vaka Sayıları Açıklandı! Bakan Koca Turcovac’ı Bekleyenlere Seslendi

featured

Vaka Sayıları Açıklandı! Bakan Koca Turcovac’ı Bekleyenlere Seslendi 14 Ocak Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri açıklandı

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 167 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 67 bin 857 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bilindiği gibi, Turkovac’ın primer aşılama Faz 3 sonuçları bilim insanları tarafından açıklandı. Bu sonuçlar, Turkovac’ın, karşılaştırıldığı inaktif aşıdan daha etkili olduğunu göstermiştir. Turkovac’ı bekleyenler, yerli aşıya güvenleri artmış olarak aşılarını yaptırabilirler.” dedi.

Türkiye’de son 24 saatte 392 bin 438 Kovid-19 testi yapıldı, 67 bin 857 kişinin testi pozitif çıktı, 167 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 56 bin 256 oldu. İşte 14 Ocak koronavirüs tablosu ve aşılama verileri…

AŞILAMA VERİLERİ
18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 83,93, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 92,20 olarak kayıtlara geçti. Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 138 milyon 826 bin 560 doza yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILAMA
18 yaş ve üstü nüfusta en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

14 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

sgto Koronavirüs

13 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU
Türkiye’de dün (13 Ocak) koronavirüs nedeniyle 153 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 75 bin 564 olarak açıklanmıştı.

sguto Koronavirüs

“TURKOVAC’I BEKLEYENLER…”
Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bilindiği gibi, Turkovac’ın primer aşılama Faz 3 sonuçları bilim insanları tarafından açıklandı. Bu sonuçlar, Turkovac’ın, karşılaştırıldığı inaktif aşıdan daha etkili olduğunu göstermiştir. Turkovac’ı bekleyenler, yerli aşıya güvenleri artmış olarak aşılarını yaptırabilirler.” ifadelerini kullandı.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.