doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Uzman İsimden ‘Samsun’ Uyarısı! “Çarşamba Ve Perşembe Günü…”

uzman-isimden-samsun-uyarisi-210901
Daha Fazla Göster

Uzman İsimden ‘Samsun’ Uyarısı! “Çarşamba Ve Perşembe Günü…” Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir, Karadeniz bölgesi için sel uyarısı yaparken, Samsunlulara tedbir çağrısında bulundu

Samsun için yapılan peş peşe sel uyarılarına bir yenisi daha eklendi. Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir, “Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması lazım. Sel olabilir” dedi.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul’da soğuk cephe geçişiyle, sıcaklık 10-12 derece arasında düşecek. Kentteki bazı ilçelerde ise yağmur bekleniyor. Uzmanlar ise ani hava değişikliği nedeniyle vatandaşların hava durumuna göre giyinmesinde fayda olacağını belirtirken, Karadeniz bölgesinde bulunan Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların da sel nedeniyle dikkatli olması gerektiğini hatırlattı.

230320211600480428815 Ana Manşet

ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNÜNE DİKKAT

Sıcaklıkların düşmesiyle kronik rahatsızlığı ve bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin dikkat etmesi gerektiği uyarısını yapan Dr. Özdemir, “Sıcaklar Türkiye genelinde daha çok Marmara ve Karadeniz Bölgesi’nde düşecek. Salı günü hava serinliyor. Çarşamba gününden itibaren ise hava soğumaya başlayacak. Perşembe günü de İstanbul için hava sıcaklığı 10 derece kadar düşecek. Hava durumunu takip ederek dışarı çıkmak gerekiyor. Çarşamba ve perşembe günleri Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması lazım. Sel uyarısı olabilir.

SAMSUN HAVA DURUMU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir