doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan Faiz Tepkisi ‘Siyasi Bir Karar’

Samsun Milletvekili Erhan Usta'dan Faiz Tepkisi 'Siyasi Bir Karar'
Daha Fazla Göster

Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan Faiz Tepkisi ‘Siyasi Bir Karar’ İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararını sert bir dille eleştirdi

WhatsApp Image 2021 09 23 at 19.57.04 Samsun

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Merkez Bankası’nın faiz indirim kararının teknik değil siyasi bir karar olduğunu öne sürdü.

‘DEFALARCA YAŞADIK’
Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 19’dan yüzde 18’e indirdi. Açıklamanın ardından sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan Usta, “Merkez Bankası’nın 100 baz puan faiz indirim kararı teknik bir karar değil, siyasi bir karardır. Talimatla faiz düşürülmesinin acı bedelini daha önce çok defa yaşadık. Yüksek faizin de yüksek enflasyonun da sebebi kötü yönetimdir” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 23 at 19.57.03 Samsun

‘NE HALE GETİRDİNİZ?’
“Türkiye’nin en güzide kurumunu ne hale getirdiniz” diyen Usta, “‘Ben ekonomistim’ dedi. 2 yılda; 3 Merkez Bankası Başkanı, 1 Hazine ve Maliye Bakanı, 1 Varlık Fonu Genel Müdürü, 2 Borsa İstanbul Genel Müdürü, 4 TÜİK Başkanı değiştirdi. Yeni Merkez Bankası Başkanı da koltuğundan olmamak için faiz düşürdü. Dolar 8.80 TL oldu” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir