doğa calven duru
 
5s dikey izosam bilgi

Usta, Demir’i Meclise Taşıdı, ‘Koca Bir Şehir Yok Edilmek İstenmektedir’

Usta, Demir'i Meclise Taşıdı, 'Koca Bir Şehir Yok Edilmek İstenmektedir'
Daha Fazla Göster

Usta, Demir’i Meclise Taşıdı, ‘Koca Bir Şehir Yok Edilmek İstenmektedir’ İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi’nin sahilde yaptığı çalışmaları eleştirerek, konuyu TBMM’ye taşıdı

WhatsApp Image 2021 08 23 at 18.14.53 Ana Manşet

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi’nin önce 19 Mayıs İlçesi’ndeki kum zambaklarını sökmesine, ardından Atakum sahil bandındaki kumsala “onarım” adı altında taş dökmesine tepki göstererek, TBMM’de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soru önergesi verdi.

KUMSAL TAHRİP EDİLDİ

Verdiği soru önergesinde Samsun’da kumsalın büyük oranda tahrip edildiğini belirten Usta, “Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri 22 Ağustos 2021 tarihinde Atakent yöresi Güzelyalı Mahallesi sahil yolunda ‘onarım’ iddiasıyla kumsala taş dökerek 500 metrelik alanı doldurmuştur. Protestolar üzerine olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Ahmet Bayır, önce taşların iş makinesinin sahilde rahat bir şekilde çalışması için döküldüğünü belirtmiş, ardından ‘Her yer kum olmayacak. Bazı bölgeler taş olmak’ zorunda demiş ve Bayır, çelişkili açıklamlarının ardından vatandaşların tepkisiyle karşılaşınca son olarak sahilin kum olarak kalacağını belirtmiştir. Belediye personelinin çelişkili, anlamsız ifadelerinden ve yapılan işlemden vazgeçilmesinden de anlaşılacağı üzere, bu iş, hiçbir şekilde üzerinde düşünülmeden, tepeden verilen talimatla yapılmış ve kumsal büyük oranda tahrip edilmiştir” ifadelerini kullandı.

‘TEK İCRAATI YIKMAK’

‘Koca bir şehir yok edilmek istenmektedir’ diyen Milletvekili Usta, “Göreve geldiği günden bu yana tek icraatı yıkmak olan Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bu seferki icraatı, kumsala taş dökmek oldu. Bu yapılanların akılla ve izanla alakası yoktur. Koca bir şehir yok edilmek istenmektedir. Samsun’u tahrip etmek için sanki yemin etmiş olan bu şahsın yaptıklarını; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sorduk. Meclis gündemine de taşıyıp konunun takipçisi olacağız!” diye konuştu.

Usta, Bakan Kurum’a şu soruları yöneltti: “Kum zambaklarının katledilmesinden sorumlu olan Samsun Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine ceza-i işlem uygulanmış mıdır? Uygulandıysa; kimlere ve ne şekilde uygulanmıştır ? Uygulanmadıysa neden göz yumulmuştur? Atakent yöresi Güzelyalı Mahallesi sahil yolunda, kumsala yapılan tahribatın sorumluları hakkında tahkikat başlatılmış mıdır? Başlatılmadıysa, ne karşılanda buna yanlışa göz yumulmuştur?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Ne o, Hayati Tekin’in karşısına çıkman için verdikleri mama mı bitti, proce erhan?iyiparti bunu aday yaparsanız kaybedersiniz haberiniz ola…