YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerde 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin açıklama yapıyor. 6 Şubat'taki depremin ardından uzaktan eğitim kararı verilmişti. Özvar yeni dönemle ilgili alınan kararları açıklıyor. YÖK Başkanı Erol Özvar milyonlarca öğrencinin merak ettiği yeni kararları duyuruyor.

3 NİSAN'DA YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK

Özvar'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

30 Mart 2023 itibarıyla deprem bölgelerinde 4 binamız yıkıldı. YÖK olarak depremin yaralarını azaltmak için bir takım tedbirler aldık. 17 Şubat'ta uzaktan eğitim kararı vermiştik. YÖK olarak 30 Mart itibarıyla yeni kararlar aldık. Bu kararları alırken talepleri dikkate alarak gerçekleştirdik. Depremin doğrudan etkilediği üniversitelerinin şartlarını da tarttık.

Memur maaşı, emekliye zam, asgari ücret... Yeni dönemde ilk bu sorular yanıt bulacak! Memur maaşı, emekliye zam, asgari ücret... Yeni dönemde ilk bu sorular yanıt bulacak!

3 Nisan 2023 itibarıyla bahar dönemi itibarıyla uzaktan eğitimle birlikte devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim verilmesini kararlaştırdık.
Bahar dönemindeki ara sınavların şeffaflık ve denetlenebilirlik ilkesi esas alınarak uzaktan öğretim yöntemleriyle çevrim içi yapılabilecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.