Ulusoy Un, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde günde 500 ton üretim kapasiteli fabrikasında üretimi durdurarak, bulunduğu gayrimenkulü farklı alanlarda değerlendirme kararı aldığını KAP’a yaptığı açıklamayla duyurdu. Ulusoy Un, Samsun Gıda OSB’de bulunan günde 2 bin 88 ton kapasitesi olan Türkiye’nin en büyük ve en teknolojik un fabrikasında üretim yapacak. 

GÜNDE 4 BİN 415 TON 

Aralarında Samsun da var! Müstehcen yayın operasyonunda 6 tutuklama Aralarında Samsun da var! Müstehcen yayın operasyonunda 6 tutuklama

Samsun Gıda OSB’de bulunan 50. Yıl Üretim Tesisi ile sektörün teknolojik dönüşümüne öncülük ettiklerini kaydeden Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr Eren Günhan Ulusoy, "Bu tesiste ulaştığımız teknolojik verimlilik ve yüksek kapasite sayesinde daha eski teknolojiye sahip Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yer alan tesisimizde üretim yapma ihtiyacımız kalmadı. Böylelikle tesisin üzerinde bulunduğu gayrimenkulü de Ulusoy Un’un 100. yıl hedefleri doğrultusunda şirketimize en iyi katkıyı sunacak şekilde değerlendirebileceğiz. Günde 4 bin 415 ton buğday işleme kapasitemizle Türkiye’nin lider un üreticisi olma konumumuzu devam ettiriyoruz. İhracatta her yıl hedeflerimizi artırarak, bugün 107 ülkeye ihracat yapan şirket konumuna geldik. 2023 yılında 2022’ye göre ihracatımızı yüzde 32 oranında artırarak 350 bin ton ihracat gerçekleştirdik. 2024 yılında da üretimimizden aldığımız güçle ihracata odaklanmaya devam ederek hem sektörümüze hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

FİKİR İŞÇİSİ: NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: NEJLA KAYA