doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Üç Ayların Başlangıç Tarihi Belli Oldu! Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor?

Üç-Ayların-Başlangıç-Tarihi-Belli-Oldu!
Daha Fazla Göster

Üç Ayların Başlangıç Tarihi Belli Oldu! Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor? Müslüman alemi için manevi açıdan mübarek ayları ifade eden üç aylar kandilin yaklaşmasıyla birlikte merak edilmeye başladı

cami shutterstock 16 9 1571346520 880x495 1 Güncel

İslam aleminin beklediği üç aylar başlangıcı Diyanet tarafından açıklandı. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte üç ayların başlangıç tarihi..

Recep ayı ile başlayan ve 11 ayın Sultanı Ramazan ayıyla birlikte sona eren üç ayların başlangıcı 2022 yılında ne zaman idrak edileceği merak ediliyordu. 2022 üç ayların başlangıcı belli oldu. İşte üç ayları ibadet ve dua ile geçirmek isteyen Müslüman vatandaşlar için üç aylar başlangıç tarihi..

Güncel

2022 ÜÇ AYLAR NE ZAMAN?

3 aylar, 2021 yılında Recep ayının ilk günü olan 2 Şubat günü başlayacak. 3 ayların başlangıcından sonra ilk kandil, Recep ayının ilk manevi günü olan Regaib Kandili ile 3 Şubat Perşembe gerçekleşecek. Miraç Kandili 27 Şubat günü, Berat Kandili ise 17 Mart günü idrak edilecek.

6168277c2af1071fb449a47f Güncel

ÜÇ AYLARIN ÖNEMİ NEDİR?

Mübarek üç aylar Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerirler. Recep ayı başlangıcı aynı zamanda üç ayların başlangıcı olarak kabul edilir. Üç aylar içerisinde Regaib Kandili, Mirac Kandili ve Berat Kandili’ni bulundurur. Aynı zamanda Ramazan ayı ile birlikte oruç ibadeti başlar ve sonunda Ramazan Bayramı kutlanır. Bu sebeple hem kandiller, hem de Ramazan habercisi olmasıyla birlikte üç aylar İslam alemi için büyük öneme sahiptir. Üç aylarda Müslümanlara, yaptığı ibadetlerin daha fazlasını yapmaları önerilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir