İlk ve ortaöğretim okullarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, dün karne alarak 3 aylık yaz tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlere özel yeni bir duyuru yaptı. Artık Öğretmenler yaz boyunca öğretmenevlerinden indirimli olarak yararlanabilecek. Öğretmenler yaz boyunca öğretmenevlerinden yüzde 50 indirimli faydalanabilecek.

Öte yandan birçok marka ve kategoride farklı indirimler de öğretmenlere özel sunulacak.

Yaz tatilinin başlamasıyla otel fiyatları yeniden yükselirken öğretmenler de konaklamak için büyük zorluk yaşamaya başladı. MEB ise bu sorun üzerinden harekete geçerek çözüm için düğmeye bastı.

Döviz işlemlerinde yeni dönem: Artık zorunlu Döviz işlemlerinde yeni dönem: Artık zorunlu

Alınan karar ile birlikte öğretmenevleri yüzde 50 indirimli olacak yaz boyunca açık kalacak. Böylece öğretmenler tatil planlarını daha rahat bir şekilde yapabilecek.

ÇEŞİTLİ İNDİRİM SAĞLANIYOR?

Benzeri bir indirim daha önce 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde yapılmıştı. Öğretmenlere özel birçok alanda, uçak biletlerinden elektronik ürünlere kadar çeşitli fırsatlar sunuluyor.

Söz konusu indirimler, öğretmenlerin tatil masraflarını azaltırken, ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlere daha rahat bir şekilde erişmesine yol açıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: kamusonhaber