Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, her zaman kahraman Mehmetçiğin yanında olduklarını ifade ederek, “Her şart altında Mehmetçikle beraberiz. Acımız da sevincimiz de birdir” dedi.

Türkiye Kamu Sen İl Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı harekatında kahraman Mehmetçiğe destek vermek için bir basın açıklaması yaptı. Hamamyolu Caddesi’nde gerçekleşen açıklamaya sendika temsilcileri Türk bayraklarıyla katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Sağlık Sen Başkanı Hüseyin Kararman Dua adlı şiiri okudu. Atılan sloganlarla ABD ve teröre tepki gösterildi.

Daha sonra konuşan Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, Afrin operasyonun bir huruç harekatı olduğunu ifade eden ederek, “Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı milletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıyadır. Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti olduğunu görmek çok da zor değildir. Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekât, Türk milleti üzerinden İslam’ı boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır” dedi.

HEPİMİZ BİRER MEHMETİZ

‘Hepimiz birer Mehmetiz, birer askeriz’diyen Urfalı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır. Bugün Mehmetçik cephede, Türk Milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir. Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz. Şundan eminiz ki, Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz. Hepimiz birer Mehmetiz, birer askeriz; bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde 80 milyon yürek atıyor. Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor, hainlerin kulaklarında yankılanıyor.”

Urfalı’nın konuşmasının ardından Mehmetçik için dualar edildi.