Vatandaşların araştırdığı "Türkiye Aile Destek Programı" başvuruları bugün başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programından yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını beklediklerini belirtti. Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında her ay 450, 550, 600 lira olmak üzere üç şekilde destek verileceğini açıkladı. "Türkiye Aile Destek Programına başvurular nereden ve nasıl yapılıyor?" İşte "Türkiye Aile Destek Programı" ile ilgili ayrıntılar...

Yaklaşık olarak 4 milyon hanenin yararlanması beklenilen destek programı başvuruları bugün başladı.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Türkiye Aile Destek Programı" ile ilgili olarak aylık 450, 550, 600 lira şeklinde 3 ayrı ödeme yapılacağını, yapılan yardımın yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişeceğini aktardı.12 ay boyunca süreli ve düzenli olarak ödeneceğini aktardı. Peki,"Türkiye Aile Destek Programına başvurular nereden ve nasıl yapılıyor?" 


TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI'NA BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Milyonlarca kişinin yararlanacağı Türkiye Aile Destek Programı başvuruları bugün başladı. Başvuruların e-devlet üzerinden yapılacağını açıklayan Bakan Yanık, e-devlet uygulamasını kullanmayanların sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarına, onu da bilmemeleri halinde Bakanlığın herhangi bir kurumuna veya kuruluşuna gittiklerinde nereye, nasıl başvuru yapmaları gerektiği konusunda yönlendirileceklerini belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonda düşüş için tarih verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonda düşüş için tarih verdi!

AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Türkiye Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlerinin alım gücünü daha da artıracağız. Aile destek programları Haziran'da başlıyor. 2.5 milyon haneye 2.5 milyar tahsis ettik. Desteklerin kapsamını genişletecek çalışmaları sürdürüyoruz" açıklamalarıyla duyuru yapmıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.