Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Gökhan Şahin, Ebeler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirtti

Samsun'da Evinden Çıktı! Tutuklandı Samsun'da Evinden Çıktı! Tutuklandı

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Gökhan Şahin, 21-28 Nisan Ebeler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesi gerektiğini ifade etti.

'SESİMİZE KULAK VERİN'

"Anne ve bebek sağlığının cefakar sağlık çalışanları Ebe Arkadaşlarımızın 21-28 Nisan Ebeler Haftası kutlu olsun diyoruz" ifadelerini kullanan Şahin, "Önemli gün ve haftaların tam anlamıyla kutlanmasının ise sağlık çalışanların taleplerinin hayata geçirildikten sonra olacağını ısrarla vurguluyoruz.

Ne yazık ki sağlık çalışanları pandemi sürecince en çok çalışan ve en fazla gelir kaybına uğrayanlar oldular. Adaletsiz ek ödeme, yok olup giden döner sermaye ile ekonomilerinde çok ciddi kayıplar yaşadılar. Biz öneriler sunuyoruz, çözüm istiyoruz. Sağlık çalışanlarının mağdur edilmediği, mutlu olduğu bir çalışma hayatı talep ediyoruz. Ebe arkadaşlarımızın, tüm sağlık çalışanlarının sesine kulak verilmelidir" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.