Haziran ayı ek ders ödemeleriyle ilgili detaylar netleşti. 14 Haziran Cuma günü 16 milyon öğrenci yaz tatiline girdi. Okulların tatile girmesi ve Kurban Bayramı'nın araya girmesiyle birlikte öğretmenlerin ek ders ödemelerinde bazı değişiklikler yapıldı.

Özellikle 20-21 Haziran tarihlerinde hangi öğretmenlere ek ders ödemesi yapılacağı merak konusuydu. Bu süreçte idari izinde olan öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyeceği kesinleşmiş oldu.

Okula gelen idarecilere ise bu günler için ek ders ücreti ödeneceği bildirildi, ancak kuruma gelmeyen idarecilere ödeme yapılmayacağı aktarıldı.

15 SAAT EK DERS ÖDENECEK

24-28 Haziran tarihlerinde ise mesleki çalışmalara katılan öğretmenlere her gün için 3 saat, toplamda 15 saat ek ders ücreti ödeneceği kaydedildi. Katılmayan öğretmenlere ise herhangi bir ücret ödemesi yapılmayacak.

Ek ders ücretlerinin hesaplara yatmadan önce okul yönetimlerinin ek ders ücreti bordrolarını hazırlayıp öğretmenlere inceletmeleri büyük önem taşıyor. Öğretmenlerin sorun yaşamaması açısında bu bordroları dikkatlice kontrol etmeleri gerekiyor.

Bu düzenlemelerle birlikte, öğretmenlerin ek ders ödemeleri konusundaki süreç netleşmiş olurken ilgili tarihlerde kimlerin hangi koşullarda ödeme alacağı da belli olmuş oldu.

Okullarda kayıt parası alınacak! Tenefüs süreleri değişiyor Okullarda kayıt parası alınacak! Tenefüs süreleri değişiyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Kaynak: KAMU SON HABER