İstanbul'un Bağcılar ilçesinde, trafik güvenliğini tehlikeye düşüren bir sürücüye ağır bir ceza kesildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, TEM Otoyolu Mahmutbey Viyadüğü'nde aracıyla makas atarak trafik güvenliğini riske atan bir sürücüyü tespit etti. Hemen harekete geçen ekipler, sürücünün kimliğini aracın plaka bilgileri üzerinden belirledi ve B.K. isimli sürücüyü yakaladı.

27 BİN 235 TL CEZA KESİLDİ

Sürücüye, Karayolları Trafik Kanunu'nun çeşitli maddeleri gereğince toplamda 27 bin 235 lira para cezası uygulandı. Makas atmak, araçları kamunun huzurunu bozacak şekilde sürmek, öndeki aracı yeterli mesafeden izlememek, emniyet şeridini gereksiz şekilde kullanmak ve sürücü belgesi geçici olarak veya tedbiren alınmasına rağmen araç kullanmak gibi suçlamalarla karşı karşıya kalan sürücü, ciddi bir cezai yaptırımla karşılaştı.

O içecek kel yapıyor! İçmeden önce bir kez daha düşünün O içecek kel yapıyor! İçmeden önce bir kez daha düşünün

Ayrıca, sürücü B.K. hakkında "trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçundan adli işlem başlatıldı. Bu olay, trafik kurallarına uymamanın ve diğer sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atmamanın ne kadar ciddi sonuçları olabileceğini bir kez daha gösterdi. Trafik güvenliğine yönelik her türlü ihlalin titizlikle takip edilerek cezalandırılacağı vurgulandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.