Samsunlu Polis Memuru Yusuf Ceylan Şehit Olmuştu! Flaş Gelişme! Trabzon'da 'dur' ihtarına uymayıp Samsunlu polisin Yusuf Ceylan'nın şehit olmasına neden olan ve cezaevinde tutuklu bulunan Kaan Efe T.'nin intihar ettiği iddia edildi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: “2023 için kararlıyız” AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: “2023 için kararlıyız”
Trabzon'da Samsunlu Polis Memuru Yusuf Ceylan'ın Şehit Olmasına Neden Olan 16 Yaşındaki Genç Cezaevinde Ölü Bulundu! Trabzon'da Samsunlu trafik polisi Yusuf Ceylan'ın şehit olmasına neden olan 16 yaşındaki Kaan Efe T., tutuklanarak gönderildiği Kayseri Cezaevi'nde intihar etti Trabzon'un Akçaabat ilçesinde gece uygulama noktasında durmayarak kullandığı otomobili ile trafik polisi Samsunlu Yusuf Ceylan'ın görevi başında şehit olmasına neden olan 16 yaşındaki genç sürücü, olay sonrası tutuklanarak gönderildiği Kayseri Cezaevi'nde intihar etti. DUR İHTARINA UYMAYIP ÇARPMIŞTI Akçaabat ilçesindeki Söğütlü mahallesindeki Atatürk Bulvarı üzerinde 20 Kasım 2021 akşamı saat 22.51 sıralarında Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği rutin uygulama sırasında 40 yaşındaki Samsunlu trafik polisi Yusuf Ceylan, durdurmaya çalıştığı aracın sürücüsünün kendisine çarpması sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. ALKOLLÜ OLDUKLARI TESPİT EDİLMİŞTİ Olay sonrası kaçan şüphelileri takibe alan polis ekipleri, aracını terk ederek yaya olarak kaçmaya çalışan ehliyetsiz sürücü 16 yaşındaki Kemal Efe T. ve arkadaşı 16 yaşındaki Mert E.'yi aynı mahallede yakalayarak gözaltına almıştı. Polis ekipleri tarafından şüpheliler üzerinde yapılan ilk incelemede, sürücü Kemal Efe T.'nin 0.84, arkadaşı Mert E.'nin ise 0.03 promil alkollü olduğu tespit edilmişti. CEZAEVİNDE ÖLÜ BULUNDU Daha önce gasp, yağma, yaralama gibi 5 ayrı suçtan kaydı olduğu belirlenen Kemal Efe T. çıkartıldığı Akçaabat Adliyesi'nde nöbetçi mahkemece "Görevi başındaki memuru kasten öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, arkadaşı Mert E. ise serbest bırakılmıştı. Olay sonrası evli ve 2 kız çocuğu babası şehit polis Yusuf Ceylan Alaçam ilçesi'nde toprağa verilmişti. Daha önce Bahçecik Cezaevi'ne, ardından da güvenlik gerekçesiyle Kayseri Çocuk Cezaevi'ne nakledilen Kemal Efe T., önceki akşam cezaevindeki koğuşunda, intihar etmiş halde ölü olarak bulundu. Hakan AKGÜN SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.