KONUT BAŞVURULARI BAŞLADI

TOKİ, hiç evi olmayan vatandaşlar için konut başvurularının başlayacağını resmen duyurdu. İlk defa ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için kaçırılmayacak bir fırsat sunan TOKİ başvuruları başlıyor.

SATIŞA SUNULACAK

TOKİ, sık sık dar ve orta gelirli vatandaşlar için konut projelerini açıklıyor. Bu kapsamda, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerini satışa sunacak.

Başvurular, TOKİ tarafından belirlenen tarihler arasında yetkili banka şubelerine yapılacak gerekli belgelerin imzalanmasının ardından yapılmış olacak.

TOKİ KONUT FİYATLARI

1+1 dairelerin fiyatı yaklaşık 1.1 milyon TL olacak. 2+1 daireler için fiyat 1.3 milyon TL civarında belirlenirken, 3+1 dairelerin fiyatı ise 1.5 milyon TL seviyesinde olacağı bekleniyor.

Ayrıca konutlar, 120 ay vade ve aylık 7 bin TL ile 10 bin TL arasında değişen taksitlerle yeni sahiplerine teslim edilecek. Peşinat oranı ise %10 ila %25 arasında olacak.

Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru sahibi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarının Türkiye sınırları içinde tapuda kayıtlı bağımsız bir konutunun olmaması.

Daha önce Toplu Konut İdaresi'nden konut satın almamış olmaları.

Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içinde en az bir yıldır ikamet ediyor veya il nüfusuna kayıtlı olmaları.

T.C. vatandaşı olmaları.

18 yaşını doldurmuş olmaları.

Hane halkı adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilir. Birden fazla başvuru geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Ayrıca TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre, Yeni başvurular, 8 Ağustos tarihinde e-Devlet üzerinden başlayacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER