META CEO'su Mark Zuckerberg, Twitter'a rakip olarak geliştirdiği Threads platformunu bugün kullanıcılar ile buluşturdu. Yeni mikro blog sitesi Threads daha 24 saat dolmadan 30 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

ZUCKERBERG TAKİPÇİLERİYLE PAYLAŞTI

Yaşanan gelişmeyi Zuckerberg de yeni platform üzerinden takipçileriyle paylaştı. Uzmanlar, Threads'in platformda yapılan son değişikliklerden memnun olmayan Twitter kullanıcılarını çekebileceğini söylüyor.

100 ÜLKEDE KULLANIMA SUNULDU

Metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulan Threads, aynı anda 100 ülkede kullanıma sunulurken Avrupa Birliği ülkelerinde henüz kullanılamamakta. Bu durumun sebebi ise AB'nin regülasyonları.

B sınıfı ehliyeti olan yaşadı: Artık bu araçları da sürebilecek B sınıfı ehliyeti olan yaşadı: Artık bu araçları da sürebilecek

500 KARAKTER SINIRLAMASIYLA GELDİ

Threads uygulamasındaki tweet'lere "threads" adı verilirken, retweet işlemi için "repost" terimi kullanılıyor. Platformdaki karakter sınırlaması 500 karakter olarak belirlenirken, Twitter'da ise çoğu kullanıcı için bu sayı 280 karakter.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.