banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

Terme çamur deryası - Su sıkıntısı hat safhada

banner1357

Terme'de yaşanan sel felaketinin ardından mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlar, çamur içinde kaldıklarını, su sıkıntısı yaşadıklarını ve böyle giderse pislik içinde hasta olacaklarını söyledi

TERME 29.08.2019, 14:51
107
banner1353
banner1375

Samsun'un Terme İlçesi'nde yaşanan sel felaketinin ardından içme suyu ihtiyaçları SASKİ'nin tankerleri ve belediyenin yaptığı su yardımıyla karşılamaya çalışan vatandaşlar perişan durumda. Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Termeliler, durumun içler acısı olduğunu söyledi.

İşte Termelilerin sel yorumları: 

UYUYAMIYORUZ
Sevim ALTUN: Çok mağdur olduk. Eşim hasta, maddi durumumuz da kötü. Nereye gideceğiz bilmiyorum. Pislik içinde kaldık. Sel korkusundan uyuyamıyoruz. 

SUSUZ KALDIK
Necla ALTUN: Ben o gece hiç uyuyamadım. Kaç gündür uyuyamıyorum. Evimizi kaybetmek istemiyoruz. Susuz kaldık. Bize önce su yardımında bulunsunlar.

PERİŞAN HALDEYİZ
Emriye DALDAĞ: O gece çok korktuk. Allah'tan evimiz yüksekti. Canımızı zor kurtardık. Biz su içinde kalmadık ama hayvanlarımız su içinde kaldı. Tavuklarım telef oldu. Evimizin bahçesi çamura bulandı.  Belediye tankerler ile su veriyor ama evimizin temizliğini yapamıyoruz. Perişan haldeyiz. Fındığım ise hiç kalmadı.  

EVİM MAHVOLDU
Emine CEYLAN: Ben suyun içinde kaldım. Öleceğimi düşündüm. Ağlamaktan perişan oldum. O korkuyu hala üzerimden atamıyorum. Evim mahvoldu. Su ise hiç yok. Belediye su veriyor ama temizliğimizi yapamıyoruz. Allah bize yardım etsin. Her gün ağlıyorum. 

ÇAMUR İÇİNDEYİZ
Kemal GEDİK: Fındığımız gitti. Suyumuz yok. O gün evimizden korkudan çıkamadık. Bütün emeklerimiz suya kapılıp gitti. Belediyenin verdiği su ile idare etmeye çalışıyoruz. Biran önce ırmak ile ilgili çalışmaların yapılması gerekiyor. Evimiz kaç gündür çamur içinde. Ne yapacağımızı şaşırdık

HASTA OLACAĞIZ
Pakize GEDİK:  Evim pislik içinde. Çamur içindeyiz. Hayvanlarımın yiyeceği yem bile suya kapılıp gitti. Kokuyu söylemiyorum bile. Biran önce eski halimize dönmek istiyorum. Böyle giderse pislik içinde hasta olacağız. 

HEP SEL Mİ OLACAK?
Murat KÜÇÜK: Köprüler yapılırken demir direk değil, beton direk kullanmaları gerekiyordu. Ortalık harebeye döndü. Belediyenin vergi almasıyla olmuyor. Böyle sürekli sel mi olacak. İçme suyu problemimiz de var. 

SEL KADERİMİZ 
Mehmet ÇOŞKUN: Bu sel Terme'yi çok etkiledi. Evimize suyu dışarıdan temin ediyoruz. Şuan akan su kokuyor. Terme'ye devlet sahip çıkmıyor. Bu sanırım bizim kaderimiz. Islah çalışmalarının ivedilikle yapılması gerekiyor. 

MAĞDURUZ
Nedim GÜLTEN: Mağduruz. İnsanların evleri kullanılmaz hale geldi. Kaç gün sular akmadı. Perişan olduk. Yavaş yavaş su gelmeye başladı ama yeterli değil.  Fındığa güvendik ama fındık ta suda gitti. Nasıl olacak bilmiyorum.

SIKINTI ÇOK BÜYÜK
Ferhat TURPÇU: Çok zor anlar yaşadık. Bahçem evim hep gitti. İçme suyu geldi ama sadece temizliğe kullanabiliyoruz. Sıkıntı büyük. Sel bizi mahvetti. Çarşı pazara nasıl gideceğiz. Bütün köprüler yıkıldı. Yine de belediye ilgilenmeye çalıştı. 

Dilber BAHADIR-Mustafa İNAN 

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:34
Öğle 12:45
İkindi 16:35
Akşam 19:46
Yatsı 21:18