Terme Belediye Belediye Başkanı Ali Kılıç, örnek fındık bahçelerinde incelemelerde bulunan Azerbaycan heyetini ağırladı.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçede oluşturulan örnek fındık bahçelerinde incelemelerde bulunan Azerbaycan heyetini ağırlayarak, "Terme'miz yurtdışına da örnek oluyor" dedi.

Samsun’dan 8 ayda 162 ülkeye 856,5 milyon dolarlık ihracat Samsun’dan 8 ayda 162 ülkeye 856,5 milyon dolarlık ihracat

İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (Food and Agriculture Organization of the United Nations / FAO) tarafından desteklenen “Azerbaycan Fındık Sektörünün Verimliliğinin ve Sürdürülebilirliğinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Azerbaycan’dan Samsun'a 20 kişilik ekip geldi. Terme ilçesindeki örnek fındık bahçelerinde incelemelerde bulunan Azerbaycan heyeti, Başkan Kılıç'ı da ziyaret etti.

'PROJENİN DESTEKÇİSİYİZ'

Heyete teşekkür eden Başkan Kılıç, "İlçemizin en önemli gelir kaynakları arasında yer alan fındıktan daha iyi verim alınması için destek verdiğimiz projeyle Terme'miz yurtdışına da örnek oluyor. Terme Belediyesi olarak çiftçilerimize olumlu katkı sağlayacak her projenin destekçisiyiz. Can Azerbaycan'dan gelen kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

S. Gökhan UÇAROĞLU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.