Samsun'da yaya geçidinde kaza! Otomobil 5 yaşındaki çocuğa çarptı Samsun'da yaya geçidinde kaza! Otomobil 5 yaşındaki çocuğa çarptı

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçenin depreme hazırlıklı bir kent haline getirilmesi için çalışma başlattı.

ALINACAK TEDBİRLER MASAYA YATIRILDI

Terme Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve ilçede faaliyet gösteren inşaat sektörü temsilcisi mimarlar, mühendisler ve müteahhitlerle bir araya gelen Başkan Kılıç, depreme dayanıklı yapı stoklarının oluşturulması, jeolojik etkilerin azaltılması ve olması muhtemel bir afet öncesi alınacak tedbirler ile ilgili konuları masaya yatırdı.

"ACİL TEDBİR ALMAMIZ GEREKTİĞİNİ GÖRDÜK"

Burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Deprem felaketi ile bu gerçekle bir kez daha yüzleştik, acil tedbir almamız gerektiğini gördük, ben ve ekip arkadaşlarımda bu tedbirler ilgili çalışmalar yürütmeye başlattık. Depreme dayanıklı yapı stoklarının oluşturulması, jeolojik etkilerin azaltılması ve olabilecek bir afet öncesi alınacak tedbirler ile ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Buna sektör temsilcilerini de dahil ederek, onların önerilerini ve fikirlerini de almak istedik. İlçemiz sulak bir alanda kurulu bunun için alınacak tedbirler, mevcut yapılar ile tedbirler hepsini değerlendireceğiz. Bu ön bir çalışma toplantısı oldu. Birkaç kez daha bir araya gelerek, çıkan sonuçta alacağımız kararları meclisimizin onayına sunacağız. Bizler tedbiri alıp, takdiri Allah’a bırakacağız. Bu anlamda hazırlıklı olmalıyız. Allah'ım elbette böylesine kötü bir felaketi bize yaşatmasın ama belediye olarak gerekli önlemlerimizi alarak, olabilecek bir depremde oluşabilecek hasarı en aza indirmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.