Son güvenlik uyarıları, Android  telefon kullanıcılarını zararlı  uygulamalara karşı dikkatli olmaya yönlendiriyor.

Uzmanlar, kredi kartı bilgilerini çalabilen 12  uygulamanın listesini paylaştı ve bu  uygulamaların hemen silinmesi gerektiğini açıkladı.

Akıllı telefonların güvenliği, kişisel ve finansal bilgilerin korunması açısından büyük önem taşıyor.

KİMLİK BİLGİLERİNİZ VE KREDİ KARTI HARCAMALARINIZ TEHLİKEDE OLABİLİR

Android telefonlarda bulunan bazı  uygulamaların telefonlara zarar verebileceği daha da kötüsü kişisel bilgilere erişim sağlayan uygulamalardan güvenlik açıkları nedeniyle kişisel bilgilere erişebilmenin mümkün olduğu görülmüştü. 

Akaryakıta zam geliyor iddiası! Akaryakıta zam geliyor iddiası!

Bu nedenle de pek çok uzman konu ile ilgili zaman zaman vatandaşlara uyarılar yapmaya başladı. Benzer durumlar ile karşılaşan vatandaşların kimlik, kredi kartı gibi bilgilerine erişim sağlanamaması için uyarılar yapıldı.

BU UYGULAMALAR SİLİNMELİ

Çıkan yeni uygulamalar ile birlikte ara ara gelen bu tür uyarıların vatandaşları nasıl etkilediği ve de etkileyebileceği de merak edildi. Bu defa da verilen uyarılar reklamlardan oluşmaya başladı. 

Bolca reklam veren  uygulamaların  telefonlara hem teknik anlamda zarar verdiğini hem de daha önce de bahsedildiği gibi şifrelerin çalınabileceği ihtimaller arasında yer aldı.

Durum bu şekilde olunca da reklamların kişilerin cihazlarına verdiği zararlar göz önünde bulundurarak Android  telefon sahipleri de yapılan bu uyarıları daha fazla dikkate almaya başladı.

Bu uygulamalardan telefonlarında olan vatandaşlar tarafından bu tarz yorumlar gelse de daha önce aynı sorunu yaşayan kişilerin da tecrübeleri ile birlikte uzmanlar tarafından mutlaka silinmesi gereken  uygulamaların listesi şu şekilde verildi;

High

Speed Camera

Smart Task Manager

Flashlight+

K-Dictionary

Quick Note

Currency Converter

Joycode

EzDica

Instagram Profile Downloader

Ez Notes

A Calculator(Kore uygulaması)

Konu ile ilgili Android kullanıcılarına bu açıklamalar yapılarak herhangi bir güvenlik sorununun yaşanmaması açısından dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: eskikesirnet