TEKKEKÖY'DE BİLİM EVİ AÇILIYOR

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, Aşağıçinik Mahallesi'ne 'Bilim Atölye Evi' kazandıracak olmanın heyecanı içinde olduklarını söyledi.

ULUSUY'UN ADI YAŞATILACAK

Togar, duayan ve hayırsever iş insanı Fahrettin Ulusoy'un isminin 'Bilim Atölye Evi'ne verileceğini söyledi.

2023-2024 SEZONUNDA AÇILACAK 

Aşağıçinik Mahallesi'ne kazandırılarak eğitim kampüsü için kolları sıvadıklarını belirten Başkan Togar, "Belediyemizle, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iş birliğinde Aşağıçinik mahallemize bir Bilim Atölye Evi kazandıracak olmanın heyecanı içindeyiz. İlçemizin bilim ve eğitim kampüsü olması planlanan bu merkez sosyal bilimler, fen bilgisi, robotik kodlama, zeka oyunları, bilim ve teknoloji, yaratıcı drama olmak üzere birçok atolyeyi içerecek. Yakın zamanda hakka uğurladığımız Samsununumuzun gururu hayırsever iş insanımız Fahrettin Ulusoy’un adını vereceğimiz, ülkemizi gelecek yarınlara taşıyacak çocuklarımızı yetiştirecek merkezimizi önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrencilerimizle buluşturacağız" dedi. 

Betül Uzun ile Ana Haber Bülteni 27 Ocak Cuma Kanal S ekranlarında Betül Uzun ile Ana Haber Bülteni 27 Ocak Cuma Kanal S ekranlarında

Haber Kaynak: S. Gökhan UÇAROĞLU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.