Seçim Vitrini 5 Nisan Çarşamba Kanal S ekranlarında Seçim Vitrini 5 Nisan Çarşamba Kanal S ekranlarında

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın talimatıyla afet bölgesindeki insanlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında kullanılmamış mont, kazak, çorap, ayakkabı, bot, bere, eldiven, atkı gibi kışlık kıyafetler; gıda kolisi, çocuk bezi, çocuk maması gibi ihtiyaç duyulan malzemeler afet bölgelerine gönderilecek.

  KULLANILMAMIŞ KIYAFETLER VE GIDA ULAŞTIRILACAK

 Başkan Togar konuyla ilgili, “Afet bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına destek vermek için belediyemiz zabıta karakollarına ve çözüm merkezimize yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Ayrıca yardımlarını kendi imkanlarıyla belediyemize ulaştıramayan vatandaşlarımız Whatsapp ihbar hattımız üzerinden iletişime geçmeleri durumunda belediye ekiplerimiz bulundukları konumdan yardımlarını teslim alacaklardır” dedi.

  NAKDİ YARDIMLAR AFAD’A YAPILACAK

 Togar, nakdi yardım yapmak isteyenlerin ise “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS (20 TL) gönderebileceği gibi AFAD banka hesap numaraları üzerinden de bağış yapabileceğini belirtti.

  KAN BAĞIŞLARI DA KABUL EDİLİYOR

 İlçede deprem bölgelerine sevk edilmek üzere kan bağışı kampanyası da başlatıldı. Kızılay Kan Bağış aracı ilçe meydanında kan bağışlarını kabul ederken, deprem bölgesindeki yaraların bir an önce sarılabilmesi için herkesin duyarlı olması rica edildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.