BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU 

21 - 26 Mart Orman Haftası çerçevesinde Tekkeköy genelinde yeşil alan ve orman varlığının artırılması ile bu alanda bilinçlendirme faaliyetleri yürütülmesi adına birçok etkinlik gerçekleştirildi. Bu çerçevede Tekkeköy Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda binlerce fidan toprakla buluştu.

19 Mayıs'ta alarm! 'Dere yataklarındaki yerleşim yerlerini boşaltın' 19 Mayıs'ta alarm! 'Dere yataklarındaki yerleşim yerlerini boşaltın'

"ORMAN HAYATTIR"

Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliğinde Aşağıçinik Selma Ümit Sarıtaşlı’nda Orman Haftası temalı bir program da gerçekleştirildi. Program ilkokul öğrencileri ve öğretmenlerin sahnelediği tiyatro ve oratoryo gösterileriyle renkli anlar yaşattı. Programda gösterimi yapılan videoda, bir mesajla öğrencilere seslenen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Yeryüzünün son günü ve elinizde bir fidan var. O fidanı toprakla buluşturun. Orman hayattır” dedi.

OKUL BAHÇESİNE FİDAN DİKTİLER 

Programa katılan Tekkeköy Kaymakamı Polat Kara, Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Karmil, Hüseyin Şenel, protokol üyeleri ve öğrenciler okul bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdi.  

Hafta içerisinde birçok etkinliğin daha yapılacağı öğrenildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.