Kapaklı Ata’sını Minnetle Andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75’inci yıl dönümünde Tüm ülkede olduğu Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde de düzenlenen programla anıldı.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 75’inci ölüm yıl...

Kapaklı Ata’sını Minnetle Andı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75’inci yıl dönümünde Tüm ülkede olduğu Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde de düzenlenen programla anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 75’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Kapaklı Kaymakamlığı, Kapaklı Garnizon Komutanlığı ve Kapaklı Belediyesi’ne ait çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunumunun ardından, Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. İlçedeki tüm okulların bayrak flamalarıyla katıldığı programda İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilip yarıya indirildi. Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise siren sesleri ve araçların korna sesleri eşliğinde törene katılan tüm vatandaşlar Ulu Önder Atatürk anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Çelenk sunma programının sona ermesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe yönetimi tarafından da Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu ve Atatürk büstüne karanfil bırakıldı. Çelenk Sunma programı esnasında bazı vatandaşların evlerinin balkon ve pencerelerinden programı izlemeleri ise dikkatlerden kaçmadı. Program esnasında Belediye Hizmet Binası’na monte edilen dev led ekrandan da tören alanından ve kurtuluş savaşı yıllarından görüntüler halka izletildi.

"TÜRK VE DÜNYA MİLLETLERİNİN MUTLULUĞUNU ÖN PLANDA TUTTU"

10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonu’nda devam etti. Saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Özlem Yüce gerçekleştirdi. Konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün hem Türk hem de dünya milletlerinin huzur ve mutluluğunu ön planda tuttuğunu belirten Yüce, “Bu nedenledir ki Ata’mız dünya liderleri arasındaki haklı yerini almıştır. Kuşkusuz ki mevcut durum milletimiz için de başlı başına övünç kaynağıdır. Bizler Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini en iyi şekilde kavrayıp anlamak, bu fikir ve düşünceleri gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak ve uygulama sahasına koymakla yükümlüyüz” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Elif Dal’ın ‘Mustafa Kemal’in Elleri’ adlı şiiri okumasıyla devam etti. Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin oratoryo gösterisi de katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Gizem Zeynep Kayabaşlık’ın ‘Bir Tutkudur Mustafa Kemal’ adlı şiiri okumasının ardından programda resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim Yarışmasında 1’inci olan Taha Çolak, 2’nci Beren Ekin ve 3’üncü Taha Önder’e ödüllerini Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu takdim etti. Şiir yarışmasında 1’inci olan Seçil Sav, 2’nci olan Medine Öyküm ve 3’üncü olan Nurgün Aslan ödüllerini Kapaklı Garnizon Komutanı Üstteğmen Ferhat Kaanoğlu’nun elinden alırken; Kompozisyon yarışmasında 1’inci olan Sinan Aksüt ve 2’nci olan Onur Durmuş ise ödüllerini Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın elinden aldı.

ATA’NIN SEVDİĞİ ŞARKILARI SESLENDİRDİLER

Ödül töreninin ardından Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Çağlanur Tataroğlu ‘Mustafa Kemaller Tükenmez’ adlı şiirini okurken, Seçil Sav adlı öğrenci de ‘Atatürk’ adlı şiirini okudu. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden oluşan koronun ulu önderin en sevdiği şarkıları seslendirmesinin ardından sona erdi. Programa Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kapaklı Garnizon Komutanı Üstteğmen Ferhat Kaanoğlu ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yanı sıra, İl Genel Meclis Üyesi Sami İkizler, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Aday Adayları, Belediye Başkan Yardımcıları, STK Temsilcileri, Muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826