doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

“Tehlike Var” İddiası! Samsun’da O Bölge İçin Yangın Uyarısı

samsunda-o-bolge-icin-tehlike-iddiasi
Daha Fazla Göster

“Samsun’da Tehlike Var!” O Bölge İçin Yangın Uyarısı Samsun’da Asarağaç Mahallesi Muhtarı Metin İçer, Bayraktepe’de ağaçların kesilmesi sonucunda elektrik tellerinin yangına yol açabileceğini öne sürdü

Samsun’da Asarağaç Mahallesi Muhtarı Metin İçer, elektrik tellerinin zarar verdiği gerekçesiyle ağaçların kesildiğini, yetkililere bildirmelerine rağmen çözüm bulamadıklarını ayrıca yangın tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını iddia etti.

11 muhtar agac 2 Ana Manşet

BU DOĞRU DEĞİL

Tekkeköy İlçesi Asarağaç Mahallesi Muhtarı Metin İçer, Bayraktepe’de Orman İşletme Müdürlüğü ve YEDAŞ tarafından elektrik tellerine zarar verdiği gerekçesiyle ağaçların her yıl kesildiğini belirterek, duruma tepkisini dile getirdi. İçer, “Biz o tellerin oradan çıkarılması başka bir yere yada yükseğe taşınması için başvuruda bulunduk. Ancak talebimiz karşılık bulmadı. Orman İşletme Müdürlüğü ve YEDAŞ ortak çalışıyor. Her yıl ağaçlar kesiliyor. Bu doğru değil” dedi.

11 muhtar agac 1 Ana Manşet

BÜYÜK SIKINTI!

Tellerin varlığının da yangın tehlikesi oluşturduğunu kaydeden Muhtar İçer,” Çünkü yangınla burun burunayız. Onlar çözümü ağaçları keserek bulmaya çalışıyorlar. Yangının ne zaman çıkacağı belli olmaz, mahalleli olarak endişeliyiz. Ayrıca teller, voltajları düşürüyor, sürekli elektrik sıkıntısı çekiyoruz. Cihazlarımız bozuluyor. Vatandaşın televizyonu ve buzdolabı sürekli yanıyor. Büyük bir sıkıntı içindeyiz. Yangın tehlikesi bir yandan, tellerin vermiş olduğu zarar bir yandan. Bir taraftan da yangın tehlikesi ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

11 muhtar agac 3 Ana Manşet 11 muhtar agac 4 Ana Manşet 11 muhtar agac 5 Ana Manşet

Ethem Ozan ŞAHİN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir