TED Samsun Koleji Avrupa Birliği'nde TED Samsun Koleji öğrencileri, Avrupa Gençlik Parlamentosu (European Youth Parliament – EYP) Konferansları'nda Türkiye'yi temsil etti

TED Samsun Koleji öğrencileri, 2021-2022 yıllarında Avrupa Birliği Parlamentosu ile eşgüdümlü olarak, içeriğinde; ekonomi, sağlık, enerji, tarım, çevre, hukuk ve ulusal güvenlik gibi siyasi ve diplomatik komitelerinin bulunduğu Avrupa Gençlik Parlamentosu (European Youth Parliament – EYP) Konferansları'nda Türkiye'yi temsil etti. Üstün başarı ve gayret göstererek Türkiye ve TED Samsun Koleji'ni ulusal ve uluslararası toplantılarda başarı ile temsil eden lise 11. sınıf öğrencileri

Türkiye'de İlk Kez Samsun'da! 'Montessori Sergisi'ne Büyük İlgi Türkiye'de İlk Kez Samsun'da! 'Montessori Sergisi'ne Büyük İlgi

Yağmur Şahin, Hayat Solmaz, Ceren Selçuk ve Pelin Karakaya’ya, TED Samsun Koleji Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreniyle plaketleri takdim edildi.

15-ted (2).jpeg

ÇEŞİTLİ ÜLKELERDE KONFERANSLARA KATILDILAR

İsviçre, Hollanda, Almanya, Danimarka, Fransa, İsveç, Belçika, Belarus, Slovenya, Arnavutluk ülkelerinde düzenlenen EYP Konferanslarına katılan ve ödülleri okul yönetimi tarafından verilen TED Samsun Koleji Özel Lisesi Avrupa Gençlik Parlamentosu Kulübü öğrencilerinden Hayat Solmaz on dokuz konferansa, EYP Okul Temsilcisi Yağmur Şahin on beş konferansa, Pelin Karakaya altı konferansa, Ceren Selçuk beş konferansa katıldı.

15-ted (3).jpeg

'BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR'

Ödül töreninde söz alan TED Samsun Koleji Özel Lisesi İngilizce Öğretmeni ve Avrupa Gençlik Parlamentosu Kulüp Başkanı Sayın Haldun Çelik, "TED Samsun Koleji ve Yabancı Diller Zümresi olarak öncelikli amacımız ülkemizi ve yetiştirdiğimiz değerli öğrencilerimizi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkartmaktır. Bu hedefin yolu; yabancı dili özellikle Lingua-Franca, yani dünya çapında kabul görmüş iletişim dili olan İngilizce'yi, sözlü ve yazılı olarak etkin kullanabilen, sadece kendi ana dilinde değil aynı zamanda İngilizce dilinde okuryazar olan, yaşadığı dünyayı tanıyan ve dünya meselelerinin farkında olup kendi kabuğunun dışına çıkabilen, bulunduğu ortamda kendisinin ve ülkesinin çıkarlarını koruyup gözetebilen, sorun çözme yeteneğine sahip, diplomasinin dilini bilen, ikna kabiliyeti olan ve uluslararası çapta tartışma kazanabilen bireyler olmaktan geçer. Bu sebeple, Avrupa Birliği Parlamentosu'nun desteklediği, içeriğinde ekonomi, sağlık, enerji, tarım, çevre, hukuk ve ulusal güvenlik gibi komitelerin bulunduğu, dünyayı çok yakından ilgilendiren meselelerin, diplomatik bir İngilizce ile tartışıldığı ve bu meselelere çözüm yollarının arandığı Avrupa Gençlik Parlamentosu, kısa adıyla EYP Konferansları bizim için büyük bir önem taşımaktadır" dedi.

15-ted (4).jpeg

'SAĞLAM TEMELLİ İNGİLİZCE EĞİTİMİ'

Avrupa Gençlik Parlamentosu gibi, son derece prestijli organizasyonlara katılmanın ve dünya vatandaşı olan bireyler yetiştirmenin yolunun, sağlam temelli bir İngilizce eğitimine dayandığını vurgulayan Çelik, TED Samsun Koleji'nde verilen yoğun İngilizce eğitiminin tüm yabancı dil becerilerini kapsadığını ve eğitimlerinin odak noktasının yabancı dilde iletişim ve eleştirel düşünme becerilerini en yüksek seviyeye çıkartmak olduğunu dile getirdi.

15-ted (5).jpeg

'BAŞARI TABLOSU GURUR VERİCİ'

Ödül töreninde kapanış konuşmasını yapan TED Samsun Koleji Genel Koordinatörü Mustafa Erman ise elde edilen başarı tablosunun gurur verici olduğunu belirterek üstün gayret ve başarı gösteren öğrencileri tebrik etmekle beraber gerek verilen yüksek kaliteli İngilizce eğitimi gerekse de Avrupa Gençlik Parlamentosu - EYP konferansları için öğrencilerin yetiştirilmesinde gösterdikleri yoğun katkılardan dolayı TED Samsun Koleji Özel Lisesi Yabancı Diller Bölümüne teşekkür etti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.


15-ted (1).jpeg