TESİS KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Samsun’da 3 Eylül 2023 Pazar günü meydana gelen sel felaketinin ardından en çok zarar gören yerlerden biri İlkadım Yabancılar Pazarıspor’un tesisleri oldu. Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğunu iddia edilen, bir iş makinesının yol üzerinde biriken suyu, kaldırım taşlarını kırarak tesislere doğru akıttığı görünün videodan sonra, kulübün kullandığı sahanın zemini kullanılmaz hale geldi.

"HEMEN GEREKENİ YAPARIZ"

Yaşanan olayın ardından, Başkan Ali Akyüz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Mehmet Muş ile görüştüklerini ve hızlı bir şekilde çözüm üretip, sahanın yapılmasının onayını aldığını belirterek, "Selden sonra hiçbir şekilde destek olunmamış, çaldığımız kapılar açılmamıştı. Ta ki kıymetli vekilimiz, bakanımız Mehmet Muş Beyle görüşüne kadar. Kendisine dosya ve videoları yolladık. Sağ olsun Ankara'ya makamına davet etti ve, 'Hemen gerekeni yaparız. İçiniz rahat olsun. Böyle bir kalabalık potansiyeli kulübün ailelerinin, çocukların mağdur olmasını istemeyiz' deyip, hızlı bir şekilde çözüm üretip sahanın yapılmasının onayını aldı Vekilimiz Samsun adına büyük bir şans Allah razı olsun. Kulübümüz YABPA Spor ailesi olarak tekrardan teşekkür ederiz" dedi.

  

NEDİM AYDIN

Samsun'da uzmanlar çocuk istismarına dikkat çekti! 4 çocuktan 1’i maruz kalıyor Samsun'da uzmanlar çocuk istismarına dikkat çekti! 4 çocuktan 1’i maruz kalıyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.