Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, TBMM’de kabul edilen 422 sıra sayılı kanun ile planlı üretim dönemi başladığı belirtilerek, "Stratejik ürünlerde arz güvenliği korunacak, arz ve talep miktarı dikkate alınarak fazla veya eksik üretimin önüne geçilecek, çiftçilerimiz ürünlerini kolaylıkla pazarlayabilecek" denildi.

tarim-2

Bakan Nebati duyurdu: Ekonomiye duyulan güven 20 ayın zirvesinde Bakan Nebati duyurdu: Ekonomiye duyulan güven 20 ayın zirvesinde

TBMM'DE KABUL EDİLDİ

422 sayılı kanunu TBMM’de kabul edildi. Yeni kanun ile birlikte tarım ve orman alanlarındaki birçok konuda yeni bir dönem başlıyor. Tarımsal üretimin planlanması, verimliliğin artırılması, çevrenin korunması ve sürdürülebilirlik için Tarım ve Orman Bakanlığınca belirlenen statik ürün veya ürün gruplarının üretimine başlanmadan önce, bakanlıktan izin alınacak. Bakanlık, arz ve talep miktarını dikkate alarak üretilecek ürün veya ürün gruplarını belirleyecek. Tarım havzası veya işletme bazında en az ve en fazla üretim miktarları tespit edilecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.