TAPU SAHİPLERİNE UYARI

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tapu sahiplerini uyararak e-Devlet üzerinden "Tapu Telefon Bilgileri Beyan" kısmından cep telefonu numaralarını kaydetmeleri gerektiğini belirtti. Bu sayede, taşınmazlar üzerinde başlatılan işlemlerden anında haberdar olabilirsiniz.

Borcuna af bekleyenleri sevindiren gelişme! Borcuna af bekleyenleri sevindiren gelişme!

İŞLEM TAMAMEN ÜCRETSİZ 

E-Devlet'ten yapılacak bu işlem tamamen ücretsiz ve kolay. Kişiye, adına kayıtlı taşınmazlarla ilgili herhangi bir işlem başlatıldığında otomatik SMS gönderiliyor. Bilginiz ve isteğiniz dışında bir işlem yapılırsa hemen ilgili tapu müdürlüğüyle iletişime geçebilirsiniz.

E-DEVLET SMS TAPU KAYDI NASIL YAPILIR?

Tapusu olan herkesin e-Devlet üzerinden SMS tapu kaydı yaptırması gerekiyor. Bunun için: e-Devlet şifreniz ve kimlik numaranız ile hesabınıza giriş yapın. Arama bölümüne "TAPU SMS KAYDI" yazın.

Gelen "Tapu Telefon Bilgileri Beyan (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü)" sonucunu tıklayın. Açılan ekranda cep telefonu numaranızı girerek kayıt tuşuna basın. Gelen doğrulama kodunu yazarak cep telefonunun size ait olduğunu doğrulayın.

SMS BİLGİSİ OLMADAN İŞLEM YAPILMAYACAK

Bu işlemden sonra, tüm tapu işlemleri için alınacak her randevuda tarafınıza SMS gönderilecektir. SMS bilgisi olmadan adınıza kayıtlı olan tapularda işlem yapılamaz. Bu basit adımı atarak kişisel güvenliğinizi sağlayın ve tapuda adınıza habersiz bir işlem yapılmasını engelleyin.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: kamu son haber