Tam Kapanma Uzayacak Mı? Bakan Soylu Canlı Yayında Açıkladı

suleyman-soylu-canli-yayinda-acikladi-tam-kapanma-uzayacak-mi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tam Kapanma Uzayacak Mı? Bakan Soylu Canlı Yayında Açıkladı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında sorularını yanıtlıyor. Bakan Soylu, tam kapanmanın 19 Mayıs’a dek uzayıp uzamayacağı sorusuna “Böyle bir değerlendirmemiz bugün itibarıyla yok” yanıtını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 TV’de Belkıs Kılıçkaya moderatörlüğünde Murat Çiçek ve Mustafa Kartoğlu’nun sorularını yanıtlıyor.

İşte Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

Salgınla mücadele sürecinde 4 temel ilke belirledik. Bu 4 temel ilke: Kamu düzeni ve güvenliğinin devamı, üretim ve tedarik zincirinin aksamaması, sağlık sisteminin devamı ve temizlik-maske-mesafe üçlüsünün temini.

“TAM KAPANMANIN ETKİLERİNİ BUGÜNDEN İTİBAREN GÖRECEĞİZ”

Niye ikide bir genelge yayınlıyor bakanlık diye bir tartışma var. Burada iki önemli husus var. Birincisi, elbette ki İl Hıfzısıhha Kurulları bu kararları veriyor. Başka bir durum daha var, o da bizim pandemi eylem planımız var. Koordinasyon İçişleri Bakanlığı’na verilmiş. Diyorlar ki, dönem dönem kurallar çıkarıyorsunuz. Dinamik bir dönemdeyiz. Bizim bir hedefimiz var: 63 binden 5 bine düşebilmek. Tam kapanmanın etkilerini bugünden itibaren göreceğiz. Bu, doğru bir istikamette gittiğimizin en temel göstergesidir. 17’sinde elde edeceğimiz rakamla, o yapacağımız Kabine’de Bilim Kurulunun ve Kabine’nin ortaya koyacağı değerlendirmelerle gayelerimizi belirleyeceğiz. Sağlık Bakanımız çok net bir açıklama yaptı aşılarla ilgili. Türkiye bu konuda elinden gelen bütün gayreti ortaya koyuyor.

TAM KAPANMA 19 MAYIS’A UZAYACAK MI?

Böyle bir değerlendirmemiz bugün itibarıyla yok. Ama bugünlük yok. Bu dönem dinamik bir dönem.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir