Karayolları Trafik Kanunu'nda önemli bir değişiklik yapıldı. Milyonlarca sürücüyü yakından ilgilendiren trafikte yasal düzenlemedeki bu değişiklik, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlandı.

3 bakanlığın ortaklaşa aldığı karar sonrası milyonlarca sürücüyü sevindirecek haber geldi. Özellikle B sınıfı ehliyet sahiplerini ilgilendiren bir düzenleme yapıldı. Bundan böyle bu sürücüler için yeni bir dönem başlıyor.

Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılan bu değişiklikle özellikle B sınıfı ehliyet sahipleri artık "125 cc'ye kadar" olan motosikletleri kullanma imkanı sağlanacak.

Bu yeni düzenleme kapsamında, direksiyon eğitimini tamamlayıp ehliyetlerini alan sürücülerin belgeleri otomatik olarak geçerli olacak.

B SINIFI EHLİYETİ OLANLAR DİKKAT

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Genel Koordinatörü Remzi Öztürk, trafikte yapılan yasal düzenleme çalışmalarıyla ilgili detayları paylaştı.

Öztürk, B sınıfı ehliyet sahiplerinin 125 cc'ye kadar motosikletleri kullanabilmesi için gerekli düzenlemenin yakın zamanda yürürlüğe gireceğini belirtti.

Kredi çekecekler dikkat! İşte banka banka güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat! İşte banka banka güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları

Ayrıca Öztürk, 125 cc'ye kadar motosiklet kullanmak isteyen B sınıfı ehliyet sahiplerinin belirli bir eğitimden geçmelerinin gerekeceğini vurguladı.

kamu son haber

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy