Samsun’un Ladik ilçesinde ‘Oduncu Mehmet’ diye tanından Mehmet Maden, 3 çocuğunu da üniversite mezunu yaptı. Maden'in orman mühendisi olan çocukları, babalarının kurduğu şirkette çalışmaya başladı.

ORMAN MÜHENDİSLİĞİ'NDEN MEZUN OLDULAR

Samsun’un Ladik ilçesinde orman ürünleri şirketi sahibi Mehmet Maden, çocuk yaşlarda ormanda odun toplamaya başladı. Yıllarca geçimini bu sayede sağlayan Maden, evlendikten sonra da bu mesleği yapmaya devam etti. 3 çocuğunu da okutan Mehmet Maden’in 2 kızı ve oğlu da babasının izinden gitti. Gülşah Maden Duman ve Nurşah Maden İstanbul Üniversitesi, Anıl Maden ise Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde orman mühendisliği bölümünden mezun oldular. 

ORMANA SEVGİMİZ AYRI

Çocuklarının ve damadının orman mühendisi olmasının çok büyük bir şans olduğunu ifade eden Mehmet Maden, “Çocukluğumdan bu yana ailece orman işiyle uğraşıyoruz. 2 kız, 1 oğlum var. Kesinlikle zorlama ile değil ama hepsi de zeki çocuklardı. Orman mühendisliği bölümünü kazanarak mühendis oldular. Ailecek yeşile, ormana ayrı bir sevgimiz var. Orman mühendisi oğlum Anıl, Ladik’teki şirketin başına geçti. Allah nasip etti kızımı evlendirdim, damadımda orman mühendisi çıktı. Biri Ladik’te olmak üzere ülkenin değişik yerlerinde 3 ofisimiz var. Çocuklarım ve damadım bana bu işlerde yardımcı oluyorlar” dedi. Ailenin diğer orman mühendisi bireyleri de sadece orman kesimi değil, yeşille ilgili her türlü sosyal sorumluluk projelerinde yer aldıklarını ve fidan dikimlerinde faal olarak çalıştıklarının altını çizdiler.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan seçmene uyarı! CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan seçmene uyarı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.