banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Özel öğrencilere, yüzme dersi

Sinan UÇAR/GÜMÜŞHANE,()-GÜMÜŞHANE Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Yarı Kapalı Olimpik Yüzme havuzunda haftanın 4 günü bedensel engelli öğrencilere yüzme dersi veriliyor. Kentte 1 Nisan 2016 tarihinde açılan Yarı...

SPOR 12.12.2018, 11:37
Özel öğrencilere, yüzme dersi
banner1343

Sinan UÇAR/GÜMÜŞHANE,()-GÜMÜŞHANE Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Yarı Kapalı Olimpik Yüzme havuzunda haftanın 4 günü bedensel engelli öğrencilere yüzme dersi veriliyor.

Kentte 1 Nisan 2016 tarihinde açılan Yarı Kapalı Olimpik Yüzme havuzundan 3 bin 500 çocuk eğitim alırken, 40 bin sivil vatandaş da faydalandı. Yüzme antrenörü Serkan Alp nezaretinde de, 10 tane bedensel engelli öğrenciye Yarı Kapalı Olimpik yüzme havuzunda haftanın 4 günü yüzme kursu veriliyor.

Yarı Kapalı Olimpik yüzme havuzunda birçok faaliyete imza atıldığını belirten yüzme havuzu müdürü Necati Köksal, en çok önem verdikleri, benimsedikleri faaliyetin engelli öğrencilere yüzme kursu vermek olduğunu söyledi. Köksal, “Yapmış olduğumuz engelli kardeşlerimizle ilgili faaliyetimiz bize huzur mutluluk vermektedir. Bu kardeşlerimizle havuzumuzda birleştirmek buluşturmak bizim en temel görevimizdir. Her ferdinde en temel görevidir. Gümüşhane ilimizde bulunan engelli kardeşlerimizi gidip evlerinde tespit ettik. Engelli kardeşlerimizi havuz ekibi olarak, gençlik spor il müdürlüğü ekibi olarak evlerinde tespit ettik bulduk ve havuzumuzla tanıştırdık. Havuzumuzda bu değerli özel kardeşlerimize her hangi bir sorun yaşatmaksızın, incitmeden kırmadan kardeşlerimizi havuzumuzda yüzme eğitimi verdik. Eğitimi verdikten sonra yine her hangi bir soruna maruz bırakmadan evlerine kadar götürdük teslim ettik” dedi. 

Yüzme Antrenörü Serkan Alp da, 10 tane sporcuya eğitim verdiğini hatırlatarak, “Bunların içinde bedensel engelli çocuklarımız var. Dawn sendromlu bir çocuğumuz var. Otizmli çocuğumuz var, özel sporcularımız var. Yani burada normal branşım bedensel engellilerde yüzme ama Gümüşhane de kim gelirse özel sporcu olsun zihinsel engelli olsun herkese yardım etmeye yüzmeyi öğretmeye çalışıyoruz bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum” diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Eylül 2019
İmsak 04:40
Güneş 06:07
Öğle 12:35
İkindi 16:06
Akşam 18:53
Yatsı 20:14