doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Soylu Samsun’u Ödüllendirdi, Teşekkür Belgesi Yolladı

Soylu Samsun'u Ödüllendirdi, Teşekkür Belgesi Yolladı
Daha Fazla Göster

Soylu Samsun’u Ödüllendirdi, Teşekkür Belgesi Yolladı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gönderilen teşekkür belgelerini kurum müdürlerine teslim etti

22 vali 2 Ana Manşet

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Batı Karadeniz’de meydana gelen sel afetinde fedakarca çalışma yürüten kurumlara gönderilen Teşekkür Belgeleri’nini kurum müdürlerine verdi.

22 vali 5 Ana Manşet

PAYLAŞIMDA BULUNDU
Samsun İl Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı, Vali Dağlı’nın başkanlığında ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda, afet ve acil durumlara ilişkin il afet müdahale planında yer alan 26 çalışma grubuna ait görev ve sorumluluklar tek tek değerlendirilerek Batı Karadeniz’de Ağustos ayı içerisinde meydana gelen sel afetinde 3 hafta süreyle Sinop ili Ayancık İlçesindeki çalışmaları koordine etmek üzere görev yapan Vali Dağlı ile Türkiye’de son dönemde görülen afetlerde görevli kurum yöneticileri tecrübe paylaşımında bulundu.

22 vali 4 Ana Manşet

HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
Vali Dağlı, meydana gelen afetlerde öncelikle can kaybının yaşanmaması için ilk saatlerin çok önemli olduğunu vurgulayarak bu süreçte gerek kamu görevlilerin gerekse vatandaşların stresten uzak bir şekilde doğru davranış sergilemesinin üzerinde durulması gereken hassas bir konu olduğuna dikkat çekti. Dağlı, “Afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar konusunda Afet Farkındalık Eğitimleri ile tüm toplumumuzu bilinçlendirmek durumundayız. Ayrıca vatandaşlarımız eğitimleri alarak AFAD Gönüllüsü olabilirler. Her türlü afete karşı hem devlet hem de vatandaş olarak hazırlıklı olmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

22 vali 3 Ana Manşet

YÖNETİCİLERE VERİLDİ
İl Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Batı Karadeniz’de meydana gelen sel afetinde devlet-millet dayanışmasının en güzel örneğini sergileyerek yaraların elbirliği ile sarılması için bölgede fedakarca çalışmalar yürüten kurumların değerli çalışanlarına gönderilen Teşekkür Belgeleri, Vali Dağlı tarafından kurum yöneticilerine verildi.

22 vali 1 Ana Manşet

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir