Makam odasında ilginç misafir

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinin Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın makam odasına girip yazıcının üstüne yuva yaparak yumurtlayan kumrular, ziyaretçilerin ve belediye personelinin ilgi odağı haline geldi.

Makam odasında ilginç misafir
banner1139

Bursa'nın  Osmangazi ilçesinin Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın makam odasının penceresinden giren bir çift kumru, dışarıdan  getirdikleri çalı çırpılarla yaklaşık 2 hafta önce masadaki yazıcının üstüne yuva  yaptı. Gün geçtikçe yuvayı giderek sağlamlaştıran kuşlar, bir haftanın ardından  yumurtladı.

Bu duruma alışan Dündar ve belediye çalışanları, kuşların rahat  edebilmesi için 24 saat pencereleri açık bırakırken, yazıcıyı hiç çalıştırmıyor.  Başkan ve çalışanlar, dört gözle yavruların yumurtadan çıkmasını bekliyor.

Dündar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baharın gelmesiyle açık  bıraktıkları makam odasının penceresinden kumruların aniden içeri girdiğini  söyledi.

İlk başta kendisine bu durumun tuhaf geldiğini ama sonradan kumruların  bir yuva arayışı içinde olduğunu gözlemlediğini anlatan Dündar, bir süre sonra  kumruların yazıcının üstüne tünediğini dile getirdi.

Kısa süre sonra dişi kumrunun yumurtladığını aktaran Dündar, "Bunun  üzerine kumrular yumurtaların sıcak kalması için dönüşümlü olarak nöbet tutmaya  başladılar. Günün belli saatlerinde dişi kumru yumurtaların üstüne oturuyor,  belli saatler de ise erkek kumru gelip nöbet tutuyor." diye konuştu.

  "DÖRT GÖZLE YAVRULARIN ÇIKMASINI BEKLİYORUZ"    

 Belediye çalışanlarının da "kuşlar ürkmesin" diye dikkatli  davrandığını belirten Dündar, şunları kaydetti:

"Kuşlar da bu ortama ve bize alıştı. Durum böyle olunca da iş ortamını  bozmadan kuşlar orada yatıp görevini yapıyor bizler de işlerimizi sürdürüyoruz.  Kuşlar yumurtaları korurken biz de dört gözle yavruların çıkmasını bekliyoruz.  Bizi ziyarete gelenler ilk başta kuşu biblo sanıyor. Sonra biraz dikkatli bakınca  kuşun gerçek olduğunu fark ediyorlar. Bu durum da onlarda bir hayret uyandırıyor.  Bizler belediye olarak şehre, tüm canlılara hizmet ediyoruz. Bu da bizim  hakikatten canlılara dokunduğumuzun bir göstergesi. Şefkatle yaklaştığımızın bir  göstergesi. Bizim hayvanlarla ilgili ciddi yatırımlarımız var. Doğal yaşam  alanları yaptık. Bu olay Osmangazi'de tüm canlılarla iç içe olduğumuzun bir  göstergesi."

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127