banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'a destek!

banner1357

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verirken önümüzdeki seçimlerde ise milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

SON DAKİKA 26.04.2018, 14:57
Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'a destek!
banner1353
banner1375

Abdullah Gül ile yaptığı görüşmenin ardından gözlerin çevrildiği eski başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıkladı.

"AK Parti aidiyetim sürerken, AK Parti dışında herhangi bir siyasal hareket, organizasyon içinde bulunmadım, bulunmam. AK Parti’nin almış olduğu karar benim de karardır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan hepimizin adayıdır." diyen Davutoğlu, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olmayacağını açıkladı ve herhangi bir makam beklentisinin olmadığını belirtti.

Davutoğlu'nun konuşmaları şöyle;

"Birkaç gün içinde şahsımla ilgili yapılan yorumlar konusunda kanaatimi paylaşmak isterim. Her zaman ilkesel davrandım. Akademik hayatta da, devlet hayatında da.Her şeyden önce herhangi bir fikrin ya da siyasi tavrın meşru olması için insanoğlunun onurunun, canının, düşünce ve inanç özgürlüğünün korunması esastır. Hukuk ve adaletin tesis edilmedi. Liyakatın, şeffaflığın ve hesap verilebilirliğin gerçekleşmesi anlayışı içinde olduk. Siyaseti ve fikri faaliyetleri anlamlı kılan bu ilkelerdir.

FEDAKARLIKTA TEREDDÜT GÖSTERMEM

AK Parti'nin bu kurucu ilkelerle birlikte tarih sahnesine çıkması Türkiye için bir dönüm noktası. Yolsuzluğa, yoksulluğa ve yasaklara karşı başlayan bu hareket büyük ümit kaynağı olmuştur. Ben de bu ilkelerin hayata geçmesi için gece gündüz çaba sarf ettim. Biz millete borçluyuz. Bu siyasal varoluşu anlamlı kılan hareket olarak gördüğüm AK Parti için hiçbir faninin terk etmeyi düşünmediği makamları bıraktım. Yapılan hiçbir fedakarlıkta da tereddüt göstermem. Başbakanlığı bıraktıktan sonra her türlü hakarete sabırla mukabele ettim. 

ABDULLAH GÜL GÖRÜŞMESİ

3 hususun net bir şekilde bilinmesini isterim. Sayın Abdullah Gül'ün daveti üzerine birçok spekülasyon üretildi. Birlikte çalıştığım Cumhurbaşkanları ve başbakanlar benimle görüşme davetinde bulunduğundan bunu yerine getiririm. Bununla ilgili spekülasyonlara da prim vermem.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BENİM DE ADAYIM

Biraz önce zikrettiğim temel kurucu ilkeleri ile bütün enerjimi vakfettiğim AK Parti hareketine canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu yola katkıda bulunmuş kimsenin emeği diğerinden üstün değildir. AK Parti aidiyetim sürerken, AK Parti dışında herhangi bir siyasal hareket, organizasyon içinde bulunmadım, bulunmam. Bunu ad siyasi ahlakla bağdaştırmam. Eğer böyle bir şey yapacaksam AK Parti kimliğini bırakırım. Bu kimliği bırakmaya niyetim yok ve olmayacak. AK Parti’nin almış olduğu karar benim de karardır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan hepimizin adayıdır.

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE ADAY DEĞİLİM, MAKAM BEKLENTİM YOK

Kendi şahsi siyasi geleceğim hususunda da iki konuyu vurgulamak isterim. Önümüzdeki seçimler için milletvekili adayı değilim ve olmayacağım.İki, böyle bir algı oluşmaması için de zikrederek söylüyorum. Seçim sonrasında da hiçbir mevki makam beklentim planım yoktur ve olmayacaktır. Bundan sonra siyasi faaliyete devam edecek miyim? Edeceğim. Çünkü ilkeler konusunda Türkiye’de dünya da kritik bir eşikten geçiyor. Tarih nehri akarken bu tarih nehrine kenardan bakmayı doğru olmam.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIM

AK Parti gençlik kollarında söylediğim husus açık ve nettir. Tarihin arkasından koşulmaz, içinde koşulur önüne geçilir. Tarihin önüne geçecek olanlar kendi ilkeleriyle tutarlı olanlardır. Önümüzdeki dönemde başta zikrettiğim ilkeler ve AK Parti’nin ilkeleri konusunda yapılacak her faaliyete hiçbir mevki makam beklemeksizin gece gündüz katkıda bulunacağım. Çelişkili her tutumda da hiçbir tehdide kulak asmaksızın kaygılarımı ifade edeceğim. Bunları ilgili yetkililerle de gerekli gördüğümde kamuoyuyla paylaşacağım"

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 18 Şubat 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:54
İkindi 15:49
Akşam 18:19
Yatsı 19:39