Söke Belediyesi’nin Yenicami mahallesinde konut, semt parkı, spor alanları ve otopark projesi kapsamında; semt parkı ve spor alanları yapımı tamamlandı.

İçerisinde basketbol ve tenis sahalarının bulunduğu spor alanı, çocuk oyun alanı, oturma ve dinlenme yerleri, paten pisti ve kafeteryası ile tam bir sosyal alan olan proje Söke’ye kazandırılıyor.

Söke Halkının kullanımına sunulan semt parkının yanında iki tenis ve bir de basketbol sahasının olduğu açık hava spor alanının da oluşturulduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Çok katlı binalar arasında hem nefes alınabilecek alan, hem de Yenicami Mahallesi ve tüm Söke halkının zaman geçirebileceği yeni bir alan yaratıldı” dedi.

Kafeteryayı gündüzleri sadece hanımlara, akşamları da genele açmayı düşündüklerini belirten Başkan Toyran; “Semt parkı ve spor alanlarında son rötuşların yapılmasının ardından açılışını yapmayı planlıyoruz. Sökemiz güzel bir mekan daha kazanacak” diye konuştu.

Söke’nin merkez mahallelerinden Yenicami Mahallesi’ne Söke Belediyesi tarafından aynı anda iki büyük proje kazandırılmış oluyor. Otogar arkasında yapılan ve her geçen gün hareketlendiği gözlenen alışveriş merkezi ile semt parkı, spor alanları ve otopark projesi mahallenin değerine değer kattı.