banner1365

banner1345

Süleyman Soylu: Terörist miyim ben?

banner1357

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beykoz'da muhtarlarla bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı açıklamada ABD'ye girişinin yasaklanması üzerine 'Ne yaptım ben? Terörist miyim de yasakladı? Beni tecavüzcülerle aynı siteye koydu. Neden?' ifadelerini kullandı.

SİYASET 20.05.2019, 21:18 Ceylan
Süleyman Soylu: Terörist miyim ben?
banner1353

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde muhtarlarla bir araya geldi. Soylu, burada İstanbul seçimleriyle ilgili 'İstanbul'da 31 Mart'ta bir seçim yaşandı. Vatandaş doğal olarak 'Bu seçim neden tekrarlandı?' diye soruyor. Geçen akşam bir televizyonda hanım kardeşimiz boşanma avukatıymış, seçim konusunda birtakım değerlendirmeler yapıyor veya birtakım profesörler var. Adam cezacı ama seçim konusunda atıp tutuyor. Ben bunu şuna benzetiyorum. Babanızın kalp hastalığı oldu, onu ortopediye götürmeniz gibi bir şey. Bu konu, para kazanılacak bir konu da değildir. Bunu Türkiye'de en iyi şekilde 20-25 kişi bilebilir. O da siyasetle meşgul olacak, aynı zamanda hukukçu olacak ve bu meselenin de içinde olmuş olacak, tecrübeli olacak.' dedi.

'Ben siyasi hayatımda böyle bir şey görmedim'

2014 seçimlerinde Ağrı ve Yalova itirazları noktasında kendisinin de çalıştığını vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

'Neticede Türkiye'de bu seçim yenileme ilk oluyor değil. Biz seçim kaybettik de. Nerede kaybettik? Ankara'yı kaybettik. Ben, İstanbul'un 3 katı kadar çalıştım Ankara'da. Kaybettik ama başımızın üzerine dedik. Mersin, Adana, Antalya'da kaybettik. Kaybedebiliriz. Seçimde kaybetmek de var kazanmak da var ama bir şey yok. O da şu; Seçimde 250 oyunuz 0 olarak yazılsa kıyameti koparmaz mısınız? Çünkü çalışmışsınız, gayret göstermişsiniz, ev ev dolaşmışsınız eşinizi dostunuzu, tanıdıklarınızı devreye koymuşsunuz. Binali Ağabeyin, karşı karşıya kaldığı bu durumu ben ifade etmek zorundayım. Ben siyasi hayatımda böyle bir şey görmedim. Seçimde oylar kaydırılır ama bu bir olur, iki olur, üç olur. Ya sehven yapılır ya birisi kendi partisinin lehine iş yapacaktır, onun için yapılır. Ama eğer sadece kaydırılan rakam 100 sandığa yakın bir rakamsa, bu bütün ilçelere de yayılmışsa ortak olarak, demek ki bu koordinasyon önceden planlanmış. 'Yedirebildiğiniz yerde bunu yedirin' diye bir anlayışın kendisidir.' ifadelerini kullandı.

"Terörist miyim de yasakladı?"

ABD'nin, kendisinin ABD'ye girişini yasakladığını anımsatan Soylu, "Ne yaptım ben? Terörist miyim de yasakladı? Beni tecavüzcülerle aynı siteye koydu. Neden? Ülkemizin, milletimizin menfaatini savunurken, ABD dinlemediğimiz için böyle oldu. Biz ABD'ye kafa tutuyoruz, etrafımızdaki coğrafyada laf söylüyoruz. Bize 'Afrin'e girme' diyor giriyoruz. 'Dünya 5'ten büyüktür' diyoruz. S400 meselesinde kendi menfaatimizi korumak için adımlar atıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner1363
19°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:16
Güneş 06:41
Öğle 12:25
İkindi 15:28
Akşam 18:00
Yatsı 19:19