banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Kara leke 12 Eylül unutulmayacak

banner1357

Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı  Adem Şahin, "Kara leke olan 12 Eylül'ü unutmayacağız" dedi.

SİYASET 11.09.2019, 16:11
Kara leke 12 Eylül unutulmayacak
banner1353
banner1375

Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı  Adem Şahin, 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümünde yaşananlar bir kez daha kınadı. Şahin, "Kara leke olan 12 Eylül'ü unutmayacağız" dedi.

ONLAR, ANADOLU'NUN ALIN TERİYDİ

Şahin, "Onlar mazlum bir nesildi, onlar mağdur iken mahpus olan boynu bükük bir karanfildi. Onlar; başı dik, alnı ak, sevdası hak olan güzel insanlardı.Türk'ün yürek sesiydi. Anadolu'nun alın teriydi. Onlar, bize eylülden değil, ocaktan yadiğardı. Onlar, mukaddes bir davanın etrafında bir araya gelmiş 1980 öncesinde tezgahlanan kirli senaryoların tam ortasında kalmış gençliğini hayat arkadaşlarını istikballaerini kaybetmişlerdir" dedi.

BÜYÜK BEDELLER ÖDENDİ

Kara leke olan 12 Eylül'ü unutmayacaklarını ifade eden Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bir dava için ödenen bedeller kara eylül ile zirve yapan işkenceler, taş medreseler, soğuk hücreler, rutubetli koğuşlar, gergin voltalar, şafak vaktinde infaz edilenler canlanır hayalimizde. Sevgiliye giden yolu darağacında bulan arkadaşlarımızın fazilet ve cesaretle hakka yürüyüşünü hatırladığımız zaman terlemeye başlar gözlerimiz. Onlar, 'Yufka yüreklilerle çetin yollar aşınmaz' diyerek gözlerini daldan budaktan sakınmadan bu kutlu mücadeleye atılmışlardı. Kara leke olan 12 Eylül'ü unutmayacağız."


                                                                            
 

Yorumlar (0)