banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

İki belediye başkanının adaylığı düşürüldü

banner1357

Cumhur İttifakı'nın İzmir'in Dikili ilçesinde çıkarttığı MHP'li Belediye Başkan adayı Buğra Akın'ın adaylığı, 15 aylık hapis cezası nedeniyle İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü. CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı da, İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü.

SİYASET 26.02.2019, 14:10
İki belediye başkanının adaylığı düşürüldü
banner1353
banner1375

Cumhur İttifakı'nın Dikili Belediye Başkan adayı MHP'li Buğra Akın'ın adaylığı, paraya dönüştürülen 15 aylık hapis cezası nedeniyle İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü.

Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulunduklarını ifade eden Akın, "Öncelikle bana güvenen ve çok sevdiğim Dikili halkına hizmet etmeye beni layık gören herkese teşekkür ediyorum. Yaklaşık 3 aydır Dikili'de sokak sokak, mahalle mahalle gezerek, vatandaşlarımızla bir araya geldik. Farklı siyasi görüşlerden çok sayıda kişi, ismim etrafında birleşti. Bugüne kadar benden desteğini esirgemeyen Dikilili hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

İlçe Seçim Kurulunun, adaylığının düşürülmesine karar vermesinden sonra İl Seçim Kuruluna itirazda bulunduklarını hatırlatan Buğra Akın, "Talebimizi değerlendiren İl Seçim Kurulunun kararı da bu yönde oldu. Alınan bu karara saygı duyuyorum. Yasal sınırlar içerisinde hakkımı aramaya devam edeceğim. 31 Mart yerel seçimlerinde de Cumhur İttifakı'nın Dikili'de başarıya ulaşması için son ana kadar çalışacağımdan ve belirlenecek adayımıza destek olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde ifadelerde bulundu.

CHP'Lİ SARUHAN'IN DA ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLDÜ

CHP’nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan’ın daha önce hakkında verilmiş mahkumiyet kararları sebebiyle aday olamayacağına dair İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunulduğu, Kurulun ise Saruhan’ın aday olmasında sakınca olmadığına dair karar verdiği ifade edildi. Fakat geçen cumartesi günü İl Seçim Kuruluna bu kararla alakalı itirazda bulunuldu. İl Seçim Kurulu, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığını düşürdü.

Kararın ardından partinin üst düzey yöneticilerinin acil olarak toplantı yaptığı belirtildi. CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz etmesi öngörülüyor.

banner1374
Yorumlar (0)
banner1371
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:53
Güneş 07:22
Öğle 12:25
İkindi 14:56
Akşam 17:19
Yatsı 18:43