banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Erdoğan: Eylül bitmeden güvenli bölge kurulmazsa kendi yolumuza gideriz

banner1357

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eylül ayı bitmeden Fırat'ın doğusunda kendi askerlerimizle fiilen güvenli bölge oluşumunu başlatmamış olursak artık kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacaktır." dedi

SİYASET 08.09.2019, 18:24 08.09.2019, 18:27 Pınar Uzun
Erdoğan: Eylül bitmeden güvenli bölge kurulmazsa kendi yolumuza gideriz
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

'ABD, TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN GÜVENLİ BÖLGE OLUŞTURMANIN PEŞİNDE'

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ABD ile Suriye'de Fırat'ın doğusunda kuracağı güvenli bölgeye ilişkin, "Anlaşılan o ki müttefikimiz, bizim için değil terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde. Böyle bir anlayışı reddediyoruz. Güvenli Bölge için ABD ile görüşüyoruz ancak istediklerimizle onların kafalarındakinin aynı şey olmadığını attığımız her adımda görüyoruz." ifadelerini kullandı.

'GÜVENLİ BÖLGE KURULMAZSA KENDİ YOLUMUZA GİDERİZ'

Türkiye'nin bölgede yuvalanan terör örgütünü ortadan kaldırmayı hedeflerken ABD'nin terör örgütü ile Türkiye'yi aynı zeminde idare etmenin hesabını yaptığını söyleyen Erdoğan, "Eylül ayı bitmeden Fırat'ın doğusunda kendi askerlerimizle fiilen güvenli bölge oluşumunu başlatmamış olursak artık kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacaktır." dedi.

Güvenli bölge konusunun 3-5 helikopter uçuşuyla, 5-10 araç devriyesiyle, göstermelik birkaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş olmadığını belirten Erdoğan, "Orada 1 milyon kişiyi iskan edebilmek için şehirleri ve kırsalıyla tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız." diye konuştu.

Yorumlar (0)