banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Ekrem İmamoğlu seçim akşamı neler yaşadı? Kızım uyumuştu...

banner1357

Beylikdüzü'nde bulunan evinden sabah saatlerinde çıkan Maslak'taki ofisine geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

SİYASET 25.06.2019, 15:49
Ekrem İmamoğlu seçim akşamı neler yaşadı? Kızım uyumuştu...
banner1353
banner1375

Beylikdüzü'nde bulunan evinden sabah saatlerinde çıkan Maslak'taki çalışma ofisine geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu, bir basın mensubunun 'Dün neler yaptınız?' sorusuna 'Epeyce dinlendim, biraz çalıştım. Yazdım, notlarımız toparladım, hazırlık yaptım. Akşam çıktım biraz işlerim vardı. Milletvekillerine teşekkür ettim. Bugün de çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah hazırlık yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı uzun uzun yaptım. Eşim çocuklarım, annem babam. Uzun uzun konuştuk dertleştik. Şimdi hazırlık yapıyoruz. Heyecanımızı İstanbul'a katmak istiyoruz.' dedi.

Mazbata ne zaman verilecek?

Mazbata süreciyle de ilgili açıklama yapan İmamoğlu, 'Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var. Şuanda bize ulaşan negatif bir durum yok. Bize ulaşmış itiraz yok. Yarına bekliyoruz.' ifadelerini kullandı.

Yasal itiraz sürecinin bitmesi

Yasal itiraz sürecinin bitmesi ilgili de açıklamalarda bulunan İmamoğlu, 'Evet bugün itiraz süreci bitiyor. İtiraz olabilir. İl seçim reddedebilir. Bilemiyorum o süreçleri. Yarın olması yönünde bekliyoruz. Olursa vatandaşlarımıza da duyuracağız devir teslimi' diye konuştu.

Seçim akşamı neler yaşadı?

Seçim akşamı evde yaşadıkları ilgili de bilgi veren İmamoğlu şöyle konuştu:

'Açıkça saat 3'e kadar sürdü evde olmamız. Kızım uyumuştu. 2 oğlumla sarılabildik. Bu süreci hiçbir yerde hiçbir zaman zafer olarak tanımlamadım. Çünkü toplumun bir kesimine karşı bir zafer vesaire yok. Bu bir demokrasiyi tamir etme süreciydi. Elbette biz seçimi kazandık, ama millet kazansın istiyorum. Hiç kimse dışında kalmadan 16 milyon kazansın istiyorum. Onu başardığımızı düşünüyorum. İnşallah 16 milyon insanın kazandığını önümüzdeki günlerde ispat edeceğiz.'

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:11
Öğle 12:53
İkindi 15:54
Akşam 18:25
Yatsı 19:45