Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'a kritik görev

TBMM eski Başkanı AK Partili Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlık Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak görev alacağını açıkladı. Arınç, "Böyle bir şeyi Rabbim sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'a kritik görev
banner1314

TBMM eski Başkanı AK Partili Bülent Arınç, uzun süredir siyaset arenasından uzak kalmış ve hakkında siyasete dönmeyecek iddiaları ortaya atılmıştı. Yaklaşık 4 yıldır siyaset arenasından uzak olan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlık Yüksek İstişare Kurulu'nda üye olarak görev alacağını açıkladı. 

Memleketi Manisa'da aile dostları ile iftar yemeğinde bir araya gelen Arınç, burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini Cumhurbaşkanlık Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak atayacağını söyleyerek, atamayla ilgili 'Sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın değil.' ifadelerini kullandı. 

Arınç, yaptığı açıklamada, 'Şimdi kim bilir benim hakkımda twit atanlar ne düşünüyorlardır. Biz yok olmuştuk. Bitmiştik. Ezilmiştik. Çürümüştük. Düşünebiliyor musunuz biz Cumhurbaşkanımızın yanında Başdanışmanlık falan değil, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi. Başkanın kendisi olacak biz de yanında olacağız. Böyle bir şeyi Rabbim sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın değil. Allah'a hamdolsun.' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308