banner1313

banner1300

banner1334

CHP'li eski vekil, Ali Babacan'ın partisine mi katılıyor?

CHP Kocaeli eski Milletvekili Hurşit Güneş, "Benim için CHP bir siyasi partiden öte, bir tutku" diyerek Ali Babacan'ın kuracağı yeni partide yer alacağı iddiasını yalanladı.

SİYASET 21.07.2019, 13:52 Ahmet Dirim
CHP'li eski vekil, Ali Babacan'ın partisine mi katılıyor?

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Kocaeli eski Milletvekili Hurşit Güneş, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partide yer alacağı iddialarını yalanladı. Güneş, yaptığı açıklamada "Benim için CHP bir siyasi partiden öte, bir tutku. Ben CHP'liyim ve sosyal demokratım" ifadelerini kullandı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile parti kuracağı iddia edilen eski bakan Ali Babacan'ın partisine katılacağı öne sürülen CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit  Güneş, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP, BENİM İÇİN BİR TUTKU

T24'ün haberine göre Güneş, şunları söyledi:

"Yahu, sırf CHP'ye oy vermek için 'İttifakta benim memleketim Kandıra'nın İYİ Parti'ye bırakılması gündeme gelince, elim CHP'den başka bir partiye gitmeyeceği için kaydımı İstanbul'a aldırmıştım' kaydını memleketinden İstanbul'a aldıran birisi, başka bir partiye geçer mi? Benim için CHP bir siyasi partiden öte, bir tutku. Ben CHP'liyim ve sosyal demokratım"

SİYASETTE ÇITA YÜKSELECEK

Güneş'in sosyal medya hesabından yeni parti ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Ali Babacan'ın parti kuracağı söyleniyor. Liderlik serüvenini şimdiden kestirmek güç. Ancak Babacan muhafazakar cephenin son dönemde yetiştirdiği en nitelikli ve birikimli siyasetçisidir. Siyasette çıta yükselecek, birçok mevcut ve potansiyel lider artık zorlanacaktır".

Yorumlar (0)